3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  FF Koliesko 2017
FF Koliesko 2017

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

FF Koliesko 2017

03. 08. 2017
Kokava nad Rimavicou

Dátum zverejnenia: 25. 07. 2017

Obec Kokava nad Rimavicou vás pozýva na festival tradičnej ľudovej kultúry  - stretnutie mladých folkloristov KOLIESKO 2017, ktorý sa koná v dňoch 3. - 6. augusta 2017 v Kokave nad Rimavicou.

Všetci ste srdečne vítaní.

Program

 

ŠTVRTOK 3. 8. 2017

KOKAVSKÉ ETNODIELNE NIELEN PRE ŠTUDENTOV

10:00 – 22:00

Rekreačné stredisko Močiar

Príprava: P. Krnáčová, K. Babčáková, M. Noga

 

PIATOK 4. 8. 2017

KOKAVSKÉ ETNODIELNE NIELEN PRE ŠTUDENTOV

10:00 – 16:00

Rekreačné stredisko Močiar

Príprava: P. Krnáčová, K. Babčáková, M. Noga

 

KOLIESKO PRI FONTÁNE...otvorené pódium

Malá scéna

Účinkujú: Fsk Heľpan (Heľpa), FS Majerán (Liptovský Hrádok), Fsk Kýčera (Čierny Balog), D. Kováčik (Čierny Balog), rómsky súbor Romano ľuľudi z Kokavy nad Rimavicou, DFS a FS Jánošík (Fiľakovo), DFS Brezinky (Cinobaňa), fujarista Anton Ľupták (Buzitka), FS Ipeľ (Lučenec), DFS Malá Rakonca (Fiľakovo), heligónkari Juraj Krahulec st., Juraj Krahulec ml. (Kokava nad Rimavicou) a Peter Mužík (Málinec), ĽH Ondreja Radiča pod vedením Petra Fizoľu a DFS a FS Kokavan (Kokava nad Rimavicou), ĽH FS Vepor a Stanislava Zvarová (Klenovec)

Námet, scenár a réžia: R. Malatinec, M. Vreštiak, J. Blahuta

 

 

POLSTOROČIE IVANA MURÍNA...na folklórnej scéne

19:30 – 21:00

Sála Domu kultúry

Účinkujú: Margita a Andrea Jágerové, skupina historického tanca a hudby Reminiscencie, FS Partizán (Slovenská Ľupča), FS Kokavan a Trio fujaristov (Kokava nad Rimavicou), Jaroslav Hazlinger, Čarokrásni Podpolianci (Pavol Gažo a rozkazovači), ĽH Miroslava Kapca, Miriam Holeková

Námet, scenár a réžia: J. Krotáková, V. Michalko

Vstupné: 2€

 

VITAJTE V KOKAVE ...slávnostné otvorenie festivalu

21:15 – 21:30

Námestie, Malá scéna

Príprava: J. Piliarik, J. Krotáková

 

OZVENY Z MINULOSTI...

21:30 – 21:45

Strechy a balkóny námestia, Malá scéna

 

Účinkujú: ĽH M. Nogu, Gajdošská dvojka (Oravská Polhora),

Peter Vajda (Košice), fujaristi, gajdoši a ďalší

 

Príprava: M. Noga

 

 

STAROVERSKÉ INŠPIRÁCIE...program z cyklu PRIMÁŠI venovaný ĽH Dominika Václava

22:00 – 23:15

Synagóga

Účinkujú: Adriana Paprčková (Hriňová), Veronika Malatincová (Podkriváň),

Peter Šichta, Michal Sekereš, Ján Sekereš a Miroslav Križan (Detva),

SpSk Podpoľanec (Detva), Ján Hronček (Hriňová),

ĽH Dominika Václava (D.Václav, Jozef Ľalík, Ján Paprčka,

Ján Šufliarsky, Tomáš Šufliarsky, Stanislav Záň)

Námet, scenár, réžia: R. Malatinec

Spolupráca: D. Václav

Vstupné: 2€

 

OZVENY A TANCE...večerné námestie žije

22:30 – 01:30

Námestie a Malá scéna

Príprava: M. Sabol, V. Kendra

Hudobný sprievod: ĽH Radoslava Kertisa

 

SOBOTA 5. 8. 2017

ŠKOLA TANCA...vo fontáne

10:00 – 12:00

Malá scéna, námestie a fontána

Príprava: M. Sabol, V. Kendra

Hudobný sprievod: ĽH Radoslava Kertisa

 

KOLIESKO PRI FONTÁNE...otvorené pódium

13:00 – 16:00

Malá scéna

Účinkujú:

Príprava: M. Vreštiak, J. Blahuta

Účinkujú: FSk Heľpan (Heľpa), FS Majerán (Liptovský Hrádok), FS Gehem (Turecko), Gajdošskí trogári (Veľké Zálužie), Fsk Stromíš (Vlachovo), FS Haviar (Rožňava), FS Gemer (Dobšiná), Horehronskí chlopi, Fsk Slatina (Zvolenská Slatina)

 

 

NA ŠTÁCII“...detský program

16:30 – 18:00

Amfiteáter

Účinkujú: DFS Vrchárik (Hriňová), DFS Hájik (Rimavská Sobota),

DFS Dubkáčik (Buzitka), DFS Kokavan (Kokava nad Rimavicou)

Príprava: S. Zvarová

Vstupné: 1€

 

OD BÁBIKY PO ČEPIEC“...program z cyklu KOKAVSKÉ PODOBY

18:00 – 19:00

Amfiteáter

Účinkujú: DFS Kokavan, FS Kokavan,

FSS Kokavan (Kokava nad Rimavicou)

 

Príprava: J. Piliarik, J. Blahuta

 

HOSTIA Z ĎALEKA...program zahraničného kolektívu z Turecka

19:30 – 20:30

Amfiteáter

Príprava: K. Babčáková

Účinkuje: FS Gehem (Ankara, Turecko)

 

ZE ZEŠITA PÁNA RECHTORA“...program prezentujúci hudobno-tanečné tradície myjavského a trenčianskeho regiónu

20:30 – 22:00

Amfiteáter

Účinkujú:FS Kopaničiar (Myjava), Fsk Kýčer (Turá Lúka), Ladislav Konečník (Rudník) a Veronika Zgurišová (Stará Myjava), Katarína a Ondrej Pagáčovci (Brezová pod Bradlom), Fsk Selčan (Selec), Fsk Lehoťanka (Mníchova Lehota), TS Trúfalci (Mníchova Lehota a Soblahov), Kristínka a Alžbetka Konečné (Rudník)

Námet, scenár a réžia: L. Šútorová-Konečná

Odborná spolupráca: K. Babčáková

 

ZÁBAVA

22:30 – 01:30

Amfiteáter

Hudobný sprievod: ĽH FS Kokavan

 

TANCOVAČKA

22:30 – 01:30

Pri Krčme Lúč

Hudobný sprievod: ĽH Kopaničiar, ĽH Fsk Kýčer a ĽH Š. Hanzelyho

 

Vstupné na všetky programy v amfiteátri – 5,00€

vstupné pre deti od 6 do 12 rokov – 1,50€

 

 

 

NEDEĽA 6. 8. 2017

 

BALADY...hudobno-spevácky program

11:00

Rímskokatolícky kostol

Účinkujú: Andrea Jágerová, Margita Jágerová, Svetlana Križáková, Juraj Matiaš, Jaroslav Spišiak, SkSp FS Vepor (Klenovec)

Námet, scenár a réžia: S. Zvarová

 

SPRIEVODNÉ PROGRAMY

 

NÁRODOPISNÁ KNIŽNICA

Piatok: 14:00 - 18:00

Sobota: 09:00 - 18:00

Obecný úrad – Miestna knižnica

Príprava: A. Murínová


Kabanice z Gemera, Malohontu, Novohradu a Podpoľania...

výstava exponátov Lukáša Jurča z Hriňovej a Gemersko-malohontského

múzea v Rimavskej Sobote

Vernisáž výstavy: piatok 18:30

Synagóga

Námet: R. Malatinec

Príprava: L. Jurčo, Obec Kokava nad Rimavicou

 

Tradičný odev Novohradu

Vernisáž výstavy: piatok 17:30

DK

Príprava: Novohradské osvetové stredisko

 

DVOR PAĽA BÚTORA  

Piatok: 16:00 – 20:00

Sobota: 09:00 – 15:00

Pri Synagóge

Príprava: Novohradské osvetové stredisko

 

DVOR FUJARISTOV

Piatok: 16:00 – 20:00

Sobota: 09:00 – 15:00

Súčasť Remeselnej uličky

Príprava: M. Fiľo

 

KOKAVSKÝ DVOR

Piatok: 16:00 – 24:00

Sobota: 10:00 – 18:00

Pri OÚ

Príprava: p. Tóthová

 

SKLÁRSKY DVOR

Piatok: 16:00 – 24:00

Sobota: 09:00 – 18:00

Pri Železničnej stanici

Príprava: Ľ. Zán

 

MEDOVÝ DVOR

Piatok: 16:00 – 24:00

Sobota: 09:00 – 18:00

Súčasť Remeselnej uličky

Príprava: p. Turčáni

 

HEĽPIANSKY DVOR

Piatok: 16:00 – 24:00

Sobota: 09:00 – 18:00

Pri Starom kine

Príprava: M. Kemková

 

CIGÁNSKY DVOR

Piatok: 16:00 – 24:00

Sobota: 09:00 – 18:00

V parku pri kaštieli

 

DVOR DETSKÝ

Piatok: 14:00 – 18:00

Sobota: 10:00 – 18:00

Dvor za DK

Príprava: Ľ. Žilková, M. Dorotovičová

 

REMESELNÍCKA ULIČKA

Piatok: 14:00 – 18:00

Sobota: 10:00 – 18:00

Bakulíniho ulica

Príprava: Ľ. Žilková

 

JARMOK ĽUDOVÝCH REMESIEL

Piatok: 14:00 – 21:00

Sobota: 09:00 – 20:00

Nedeľa: 09:00 – 15:00

Námestie, Štúrova ulica

Príprava: A. Beracková

 

PERMANENTKA na všetky programy: 10,00 €, deti od 6 – do 12 rokov: 3,00 €.

 

Na podujatie platia Kultúrne poukazy !


Podrobnosti

Začiatok:03. 08. 2017 o 10:00
Koniec:06. 08. 2017 o 12:45
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Obec Kokava nad Rimavicou
Adresa:Nám. mája č. 1, 985 05 Kokava nad Rimavicou
Kontaktná osoba:Janka Krotáková
E-mail:janka.krotakova@kokava.sk
Telefón:047/4293 101
Web:www.kokava.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

Ľudová hudba Miroslava Dudíka

Ket ja močidelko močila

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV