3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Z ďaleka my ideme
Z ďaleka my ideme

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Maroš Lištiak (Maroš)

Maroš Folklorista z pod Tatier. K folklóru ma priviedol môj otec, celoživotný tanečník. Niekde v štyroch rokoch som si začal uvedomovať, aký je slovenský folklór jedinečný a nádherný. Keďže tancovať už nemôžem šírim krásu našej krajiny...

Z ďaleka my ideme

16. 12. 2017
Slatvina, Kultúrny dom

Dátum zverejnenia: 13. 12. 2017

Tak ako po iné roky aj toho roku Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi v spolupráci s obcou Slatvina Vám predstavia pásmo predvianočných, vianočných zvykov a obyčajov na Spiši. Kultúrny dom v Slatvine bude vianočnou atmosférou dýchať 16. 12. 2017 (sobota) so začiatkom o 14.30 hod.

 

Voľakedy na sa na Štedrý deň vstávalo veľmi skoro. Ženy už od skorých ranných hodín miesili cesto, piekli, varili a pripravovali jedlá, ktoré nesmeli chýbať na štedrovečernom stole, aby sa na gazdovstve zabezpečila hojná úroda na poli, množstvo hydiny na dvore, ale aj zabezpečenie zdravia pre celú rodinu počas nasledujúceho nového roka. Kúsok takejto nefalšovanej predvianočnej atmosféry s koledami, vinšami zažijete  aj v Slatvine.

V pripravovanom  programe sa predstavia folklórne skupiny Folkmarčanka z Veľkého Folkmara, Kluknavčanka z Kluknavy, Slovinka zo Sloviniek, Borovničak z Vojkoviec, Brižečky zo Spišského Hrušova, Jamničan z Jamníka, Harihovčan z Harichoviec a nebude chýbať aj najmladšia generácia detí z Detského folklórneho súboru Radosť Spišské Vlachy.

 

Ponúkame Vám možnosť stráviť príjemné chvíle, naplniť radosťou, pokojom, čarom a spomienkami na svoje detstvo počas Vianoc so začiatkom o 14.30 hod. v Kultúrnom dome v Slatvine.

Vstup je voľný!

Zdroj: Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi, Mgr. Peter Horváth – odb. pracovník


Podrobnosti

Adresa:Kultúrny dom
Začiatok:16. 12. 2017 o 14:30
Koniec:16. 12. 2017 o 16:30
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Spišské osvetové stredisko v Spišskej Novej Vsi v spolupráci s obcou Slatvina
Web:www.osvetasnv.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Sarisan Presov

Nepojdzem ja za kovala

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV