3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Folklórne slávnosti Podhorie 2019
Folklórne slávnosti Podhorie 2019

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Maroš Lištiak (Maroš)

Maroš Folklorista z pod Tatier. K folklóru ma priviedol môj otec, celoživotný tanečník. Niekde v štyroch rokoch som si začal uvedomovať, aký je slovenský folklór jedinečný a nádherný. Keďže tancovať už nemôžem šírim krásu našej krajiny...

Folklórne slávnosti Podhorie 2019

28. 06. 2019
Podhorie, Amfiteáter

Dátum zverejnenia: 24. 06. 2019

Program

Piatok 28.6.2019
Už v piatok 28.6.2019 o 19,00 hod. programom s názvom Privítanka spevom i tancom otvoria slávnosti Podhorčania a Folklórny súbor Hron zo Žiaru nad Hronom. O 19,30 hod sa môžete tešiť na prvého veľkého hosťa slávností – Folklórny súbor Technik STU z Bratislavy. Predvedie sa umeleckým programom s názvom My Technikári, ktorý bol pripravený pri príležitosti 65.teho výročia tohto súboru.

Sobota 29.6.2019
Rodiny s deťmi sú srdečne vítané v sobotu dopoludnia, kedy bude pre deti pripravený program – školička tanca, súťaže, kreatívne dielne, ukážky remesiel. Dopoludnia sa v programovom pásme „Kolo, kolo,koliesko“ predstavia Detský folklórny súbor Podhorčanček a Tekovanček. Taktiež sa prídu predviesť deti z MŠ v Podhorí , deti z MŠ sv. Františka Assiského v Banskej Štiavnici, deti zo speváckej prehliadky Slávik vo Svätom Antone a deti z Detského folklórneho súboru z Vyhní.

Počas celých slávností bude v priestoroch amfiteátra priestor so zachovalými kultúrnymi pokladmi, k nahliadnutiu bude i bohatstvo miestneho bábkarského súboru v podobe tradičných bábok.

V sobotu o 15,00 hod sa zaplní amfiteáter súbormi z okolia i väčšej diaľky. Pásmo s názvom „Od vrkoča po šatku, od koníka po klobúk“ odprezentujú súbory FS Podhorčan, spevácka skupina Baďančanka a FS Hron. Zaujímavým osviežením týchto slávností bude mužská spevácka skupina Kúcané z Kútú, ktorí sa prebojovali až do finále súťaže Zem spieva.

Ak ste obdivovateľmi krojov, nenechajte si ujsť v sobotu o 17,00 hod program s názvom „Krása vekom zdobená“- venovaný nevestám a svadobným zvykom zďaleka i blízka.

O 18,30 hod zavŕšia slávnosti temperamentní Podpoľanci z Detvy. Programom „Podpoľanci v tanci“ vás budú baviť až do 20,00 hod.
Keď vám po vystúpení budú nohy pod lavicou tancovať, zahrá vám do tanca ľudová hudba. 
Od 21,00 hod vystrieda ľudovú hudbu DJ Vlado, ktorý vám bude hrať do neskorej noci.

Folklórne slávnosti z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Banskobystrický samosprávny kraj.


Podrobnosti

Adresa:Amfiteáter
Začiatok:28. 06. 2019 o 19:00
Koniec:29. 06. 2019 o 21:00
Vstupné:nie

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Muzicka

Cardase z Kostelca

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV