3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  Akademický Zvolen 2019
Akademický Zvolen 2019

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Maroš Lištiak (Maroš)

Maroš Folklorista z pod Tatier. K folklóru ma priviedol môj otec, celoživotný tanečník. Niekde v štyroch rokoch som si začal uvedomovať, aký je slovenský folklór jedinečný a nádherný. Keďže tancovať už nemôžem šírim krásu našej krajiny...

Akademický Zvolen 2019

09. 07. 2019
Zvolen

Dátum zverejnenia: 26. 06. 2019

Festival patrí medzi vrcholné folklórneho podujatia na Slovensku. Je výrazným obohatením širokej letnej palety kultúrnych podujatí na Slovensku, s rozsiahlym medzinárodným kontextom i dosahom a je zároveň vhodne zakomponovaný do rámca letných festivalov (Myjava, Heľpa, Východná, Folklórne slávnosti pod Poľanou v Detve, Očovská folklórna hruda a pod).

Prostredie mesta Zvolen i Technická univerzita vo Zvolene, ako hlavný organizátor, prepožičiavajú festivalu dôstojný rámec a slávnostný charakter.

Festivalu sa zúčastňuje približne 450 účastníkov z radov vysokoškolskej mládeže z domova i zo sveta, prezentujúcich divákom a účastníkom bohatú paletu kultúrnych prejavov úzko spätých s identitou jednotlivých národov.

Poslaním festivalu je rozvíjať pozitívny vzťah k národným tradíciám, podnecovať tvorivý elán vo vysokoškolských folklórnych súboroch, konfrontovať dosiahnuté výsledky vo folklórnej záujmovej činnosti, vzájomne si vymieňať skúsenosti z práce so zahraničnými súbormi, nadväzovať s nimi priateľstvá a spoznávať život a problémy mladých ľudí vo svete.


Podrobnosti

Začiatok:09. 07. 2019 o 17:30
Koniec:11. 07. 2019 o 22:00
Vstupné:nie

Organizátor

Názov:Technická univerzita vo Zvolene
Web:https://www.tuzvo.sk/sk/akademicky-zvolen-2019

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

DFS Zeleziarik

AudioTrack 07

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV