3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Podujatia  >  44. Podroháčske folklórne slávnosti
44. Podroháčske folklórne slávnosti

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

44. Podroháčske folklórne slávnosti

02. 08. 2019
Zuberec, Amfiteáter Zuberec - Brestová

Dátum zverejnenia: 29. 07. 2019

Milí priatelia folklóru a ľudového umenia, od piatku 2. augusta do nedele 4. augusta 2019 Vás všetkých srdečne pozývame na 44. Podroháčske folklórne slávnosti do Zuberca. Organizátori festivalu pozvali do Zuberca takmer štyridsaťpäť folklórnych súborov a skupín. Pozvanie prijali nielen mnohí účinkujúci zo Slovenska, ale aj z Poľska, Česka, Anglicka, Bieloruska a Srbska. Prijmite teda naše srdečné pozvanie a príďte do Zuberca a Oravského Bieleho Potoka prežiť 3 dni plné folklóru a vychutnať si tak bohatý program tohtoročných slávností.  Pripravili sme pre vás viaceré scénické programy, 28. Oravský tradičný jarmok ľudových remesiel, školu tanca, tvorivé dielne, výstavy, množstvo stánkov a atrakcií. Samotné prírodné prostredie a areál múzea doplní uvedenú ponuku Podroháčskych folklórnych slávností, a tak v tejto celkovej symbióze môžete v Zuberci prežiť čaro ľudového umenia. Všetci ste v Zuberci srdečne vítaní. 

Program

PIATOK 2. AUGUST 2019

Oravský Biely Potok 19.00 KROJOVANÝ SPRIEVOD Sprievod folklórnych súborov cez obec   Športové ihrisko 19.30  PRIVÍTANKA Účinkujú: Detský folklórny súbor a ženská spevácka skupina z Oravského Bieleho Potoka, FSk TRÁVNIČANKA z Trávnice 20.00  V TOM BIELOM POTOKU Účinkujú folklórne súbory: ŠMYKŇA z Ostravy (Česko), KRUPITSKÉ MUZIKY – Minský rajón (Bielorusko), DĚCKA ZE SKORONIC (Česko), PETROVČAN z Báčskeho Petrovca (Srbsko) a ZVOLEN z Kulpína (Srbsko), MORENA z Londýna (Anglicko) 22.00  TANEČNÁ ZÁBAVA   Námestie sv. Vendelína v Zuberci 19.00 – 20.00  MUZIKANTSKÉ PÓDIUM Účinkujú: ĽH STRUNA zo Zuberca a ĽH BORSÍKOVCOV zo Zuberca   Kultúrny dom Zuberec 20.00 – 23.00  TANEČNÁ ŠKOLA Vedie: Podroháčska folklórna skupina zo Zuberca Spoluúčinkujú: SKORUŠINA z Liesku a 9 SIYŁ (Poľsko) 23.00 – 01.00  Ľudová veselica Spievajme a tancujme pri ľudovej hudbe 9 SIYŁ  

Sobota 3. august 2019  

Múzeum oravskej dediny 10.00  HUDOBNÁ PRECHÁDZKA CESTAMI ORAVSKÝCH PLÁTENNÍKOV Príprava, scenár, réžia: Viktor Janoštín 12.00  ÚPRAVA A POKRÝVKA HLAVY V MINULOSTI Čepiec - znak ženy patriacej mužovi Fragmenty z Oravského múzea P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne Príprava, scenár, réžia: Elena Beňušová 12.30  BRESTOVÁ V TANCI Program pri príležitosti 20. výročia folklórneho kolektívu BRESTOVÁ Zaujímavosti ľudových piesní zo Zuberca Príprava, scenár, réžia: Richard Janoštín 13.30  NA ZVONICI ZVONIA Sprievod súborov a skupín zo skanzenu k amfiteátru Uvádza: Richard Janoštín   Amfiteáter 14.00  Slávnostné otvorenie 44. PFS Prezentácia účinkujúcich, príhovor starostu obce, Zuberčania 14.30  DOMÁCI I RODÁCI Účinkujú folklórne súbory: ORAVAN SENIOR z Nižnej, PETROVČAN z Báčskeho Petrovca (Srbsko), OTAVA a ĽH POLUN z Nového Mesta nad Váhom, ZVOLEN z Kulpína (Srbsko), SKORUŠINA z Liesku, BORIEVKA z Košíc a sólisti Príprava, scenár, réžia: Ľubomír Jarolín a Pavol Šroba 16.00  PRI PRÁCI I PRI ZÁBAVE ... Scénický program oravských folklórnych súborov a skupín, ľudových hudieb a sólistov Účinkujú: Podroháčska folklórna skupina zo Zuberca, FSk GORAL zo Suchej Hory, SSk ČEČINA z Veličnej, ŽSSk z Oravského Bieleho Potoka, FS ROSIČKA ROSA z Dolného Kubína, FSk ORAVA z Dolného Kubína, FSk Rabčičanka a ĽH ROVŇAN z Rabčíc, MLADÝ HELIGÓN z Rabčíc Príprava, scenár, réžia: Oľga Žabenská, Valéria Baláková, Daniela Žuffová 17.30  Z GEMERA A MALOHONTU Regionálny program súborov a skupín, ľudových hudieb a sólistov Účinkujú: FS LYkovec z Revúcej, FSk REVÚŠKA z Revúčky, DFS MLADOSŤ a FS VEPOR z Klenovca Príprava, scenár, réžia: Stanislava Zvarová 19.00  ZBLÍZKA I ZĎALEKA Účinkujú: KRUPITSKÉ MUZIKY – Minský rajón (Bielorusko), DĚCKA ZE SKORONIC (Česko), Zespół Pieśni i Tańca im. Józefa Szczotki "WIERCHY" w Milówce (Poľsko), ŠMYKŇA z Ostravy (Česko), 9 SIYŁ (Poľsko) a MORENA z Londýna (Anglicko) Príprava, scenár, réžia: Pavol Šroba 20.30  (Ž)ivý (F)olklórny (S)úbor EKONÓM Profilový program jubilujúceho folklórneho súboru EKONÓM z Bratislavy Réžia: Michal Zábražný 22.00 – 24.00  NA LÚKE PRI KOLIBE Spievajte a tancujte pri ľudovej hudbe 9 SIYŁ Krátka výuka regionálnych tancov Príprava: Richard Janoštín  

Nedeľa 4. august 2019  8.30 

STUDENOU DOLINOU FURMANI IDÚ Sviatočná furmanka spod Klimkovho vŕšku v Habovke do Zuberca a Múzea oravskej dediny v Zuberci Brestovej  Príprava: Pavol Šroba   Múzeum oravskej dediny 9.00  SLÁVNOSTNÁ SVÄTÁ OMŠA   Amfiteáter 10.30  VITAJTE V ZUBERCI Účinkujú: DFS ROHÁČIK a PODROHÁČSKA FOLKLÓRNA SKUPINA zo Zuberca, FSk BUČNÍK z Habovky a ŽSSk z Oravského Bieleho Potoka Príprava, scenár, réžia: Daniela Žuffová 11.00  NA JARMOKU Program detských folklórnych súborov z Oravy a ich hostí Účinkujú detské folklórne súbory: LOKČAN z Lokce, PODBIEĽAN z Podbiela, ROHÁČIK zo Zuberca, VIENOK zo Štefanova nad Oravou, SÝKOREČKA z Lokce, TURIEC z Martina a GĽH MAZUĽKA z Oravskej Polhory Príprava, scenár, réžia: Miroslav Žabenský 12.15  PODOBY SLOVENSKÉHO FOLKLÓRU Podoby slovenského folklóru v podaní súborov zo zahraničia Účinkujú folklórne súbory: ZVOLEN z Kulpína (Srbsko), MORENA (Anglicko), PETROVČAN z Báčskeho Petrovca (Srbsko) a ŠMYKŇA (Česko) Príprava, scenár, réžia: Ľubomír Jarolín 13.30  IDÚ PLTE DOLU VODU Program folklórnych súborov a skupín pod záštitou predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej Účinkujú: Klub autentického folklóru  Hojana zo Žiliny, FSk TIESŇAVAN z Krpelian, FS VÁH z Liptovského Mikuláša, FSk NIŽNÁ VES z Nižnej a DFSk HAJOVČEK zo Strečna Príprava, scenár, réžia: Miroslava Polohová Ivanová 15.00  POZDRAVY OD SUSEDOV Účinkujú: KRUPITSKÉ MUZIKY – Minský rajón (Bielorusko), DĚCKA ZE SKORONIC (Česko) a Zespół Pieśni i Tańca im. Józefa Szczotki "WIERCHY" w Milówce (Poľsko) Príprava, scenár, réžia: Pavol Šroba 15.45  Folklórna PRECHÁDZKA SLOVENSKOM Účinkujú: EKONÓM z Bratislavy, OTAVA a ĽH POLUN z Nového Mesta nad Váhom, BRESTOVÁ z Brestovej, SKORUŠINA z Liesku, ORAVAN z Nižnej, ORAVAN SENIOR z Nižnej, VÁH z Liptovského Mikuláša, VEPOR z Klenovca, BORIEVKA z Košíc a Jerguš Vinarčík Príprava, scenár, réžia: Pavol Šroba  

Sprievodné programy v Múzeu oravskej dediny

28. ORAVSKÝ TRADIČNÝ JARMOK OŽIVENÝCH REMESIEL Sobota 3. august 2019 9.30 – 19.00 N

edeľa 4. august 2019 8.30 – 17.00 TEN ČEPIEC BELASÝ Výstava čepcov zo zbierok Oravského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne a krojových súčastí zo zbierok Oravského múzea P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne Výstava, objekt č. 16 - Dolná Lehota AKO SA CHYSTÁ Jízda králů Tvorivá dielňa a vystúpenie folklórneho súboru Děcka ze Skoronic (Česko) Sobota 3. august 2019 15.00 – 17.00 Nedeľa 4. august 2019 12.00 – 14.00 ZAHRAJ SI, KTO CHCEŠ Otvorená scéna pre začínajúcich či zdatných muzikantov, folklórne kolektívy a sólistov Nedeľa 4. august 2019 14.00 – 16.00


Podrobnosti

Adresa:Amfiteáter Zuberec - Brestová
Začiatok:02. 08. 2019 o 19:00
Koniec:04. 08. 2019 o 18:30
Vstupné:ánoCENY DENNÉHO VSTUPNÉHO
Základné: 6 €
Zľavnené: 3 € (deti vo veku 6 - 15 rokov, držitelia preukazu ZŤP - s preukazom ZŤP, dôchodcovia nad 70 rokov)
Deti do 6 rokov majú vstup zdarma

Vstupenka je platná aj do Múzea oravskej dediny
Vstup aj na kultúrne poukazy

Organizátor

Názov:Obec Zuberec
Adresa:Hlavná 289, 027 32 Zuberec
Kontaktná osoba:Mgr. Pavol Šroba
E-mail:pavolsroba@zuberec.sk
Telefón:043/5395103
Web:www.pfs.zuberec.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Hrochotan

Zamiloval som chudobnu panenku

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV