3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Pozývame Vás na podujatie Cassovia Folkfest 2007
Pozývame Vás na podujatie Cassovia Folkfest 2007

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Pozývame Vás na podujatie Cassovia Folkfest 2007

04. 01. 2008
Košice

A opäť je tu po roku Košický folklórny festival - sviatok tradičnej kultúry európskych národov. CASSOVIA FOLKFEST 2007 sa uskutoční v dňoch 16. - 24. jún 2007 v Košiciach.

Miestom podujatia sú hlavná ulica, amfiteáter, Historická radnica, hotel Kohal a Jumbo centrum. Čo možno v takom rozsahu a dĺžke trvania festivalu vidieť? Nuž okrem výstav a výchovných koncertov sa dianie začína v stredu o 16 hod. na Hlavnej ulici vystúpením fujaristov, gajdošov, trubačov a sprievodom zúčastnených súborov. Večer sa program prenesie do hotela Kohal, kde si budete môcť oddýchnuť pri hudbe a piesňach v programe "Piesne a zvuky prírody" spojenej s tanečným domom.

Švtrtok bude patriť predovšetkým vystúpeniam zahraničných súborov a muzikantov. Piatok už bude bohatší. Od privítania v Košiciach - vystúpením košických a zahraničných súborov, cez vystúpenie jubilujúceho folklórneho súboru Čarnica, pokračujúc profilovým programom "Diabolských huslí" až po nočný fakľový sprievod zakončený tanečnou zábavou. Sobota je venovaná všetkým a všetkému, čo sa dá na folklórnom festvale vidieť. Od tých najmenších, po tých najstarších, od domácich k zahraničným, od tanečníkov k muzikantom. Naozaj sa bude na čo pozerať a bude čo počúvať. Po všetkých programoch sobotňajšieho dňa je pripravený "Medzinárodný tanečný večer" v Jumbo Centre.

Nedeľa sa už bude niesť v duchu pozdravov niektorých satelitných festivalov v Spišskom Podhradí a Raslaviciach, pozdravom detských folklórnych súborov, a celé to vyvrcholí tanečno - hudobným programom SĽUK -u v amfiteátri.

Organizátormi podujatia sú: Mesto Košice, Košický samosprávny kraj, Národné osvetové centrum Bratislava a Umelecká a reklamná agentúra KULTOBIN. Podujatie je súčasťou "Dní tradičnej kultúry"

Kontakt:

Kultobin, s.r.o.

Umelecká a reklamná agentúra

Starozagorská 10, 040 23 Košice

Tel.: 055/ 789 47 17 Fax: 055/ 789 47 16

E-mail: kultobin(zavináč)zeleziar.sk

Web: www.folkfest.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Ján Mocko

Keď som išiou cez ten hájik; Čia je to rolička nezoraná

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV