3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Pozývame Vás na podujatie Cassovia Folkfest 2007
Pozývame Vás na podujatie Cassovia Folkfest 2007

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Pozývame Vás na podujatie Cassovia Folkfest 2007

04. 01. 2008
Košice

A opäť je tu po roku Košický folklórny festival - sviatok tradičnej kultúry európskych národov. CASSOVIA FOLKFEST 2007 sa uskutoční v dňoch 16. - 24. jún 2007 v Košiciach.

Miestom podujatia sú hlavná ulica, amfiteáter, Historická radnica, hotel Kohal a Jumbo centrum. Čo možno v takom rozsahu a dĺžke trvania festivalu vidieť? Nuž okrem výstav a výchovných koncertov sa dianie začína v stredu o 16 hod. na Hlavnej ulici vystúpením fujaristov, gajdošov, trubačov a sprievodom zúčastnených súborov. Večer sa program prenesie do hotela Kohal, kde si budete môcť oddýchnuť pri hudbe a piesňach v programe "Piesne a zvuky prírody" spojenej s tanečným domom.

Švtrtok bude patriť predovšetkým vystúpeniam zahraničných súborov a muzikantov. Piatok už bude bohatší. Od privítania v Košiciach - vystúpením košických a zahraničných súborov, cez vystúpenie jubilujúceho folklórneho súboru Čarnica, pokračujúc profilovým programom "Diabolských huslí" až po nočný fakľový sprievod zakončený tanečnou zábavou. Sobota je venovaná všetkým a všetkému, čo sa dá na folklórnom festvale vidieť. Od tých najmenších, po tých najstarších, od domácich k zahraničným, od tanečníkov k muzikantom. Naozaj sa bude na čo pozerať a bude čo počúvať. Po všetkých programoch sobotňajšieho dňa je pripravený "Medzinárodný tanečný večer" v Jumbo Centre.

Nedeľa sa už bude niesť v duchu pozdravov niektorých satelitných festivalov v Spišskom Podhradí a Raslaviciach, pozdravom detských folklórnych súborov, a celé to vyvrcholí tanečno - hudobným programom SĽUK -u v amfiteátri.

Organizátormi podujatia sú: Mesto Košice, Košický samosprávny kraj, Národné osvetové centrum Bratislava a Umelecká a reklamná agentúra KULTOBIN. Podujatie je súčasťou "Dní tradičnej kultúry"

Kontakt:

Kultobin, s.r.o.

Umelecká a reklamná agentúra

Starozagorská 10, 040 23 Košice

Tel.: 055/ 789 47 17 Fax: 055/ 789 47 16

E-mail: kultobin(zavináč)zeleziar.sk

Web: www.folkfest.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

FS Dubrava Presov

A za nasu stodolecku

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV