3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Trenčianske folklórne slávnosti 2007
Trenčianske folklórne slávnosti 2007

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Trenčianske folklórne slávnosti 2007

04. 01. 2008
Mníchovská Lehota

XXVII. ročník Trenčianskych folklórnych slávností sa tohto roku uskutoční v dňoch 8. a 9. júna v Mníchovej Lehote.

Program slávností prešiel svojim neľahkých vývojom a z pôvodne trojdňového podujatia sa stale jednodňové. Práve preto sa súčasný usporiadatelia, medzi ktorých tohto roku pribudlo Trenčianske folklórne združenie STODOLA snažia rozšíriť ho aspoň na dva dni. Vec sa podarila rozšírením programu o nové zaujímavosti a súťaže.

Čo teda budete môcť na festivale vidieť?

V piatkovom programe okrem rozpravy Folklór fórum - čo je diskusia k problematike súčasného scénického folklorizmu a dvoch výstav, z ktorých jedna priblíži históriu doterajších 26. ročníkov Trenčianskych folklórnych slávností, a tá druhá je prezentáciou maliarskych prác insitných umelcov, dolnozemských Slovákov z Kovačice a Padiny, budete vidieť a počuť, ako láska k ľudovým piesňam, k ľudovej hudbe prechádza z generácie na generáciu. Na javisku si zahrajú spoločne otcovia so synmi, zaspievajú mami s dcérami, aj starí rodičia s deťmi a s vnúčatami.

Sobota je naplnená dianím od predpoludnia, až do neskorej noci. Lúky nad amfiteátrom v Mníchovej Lehote budú dejiskom úsmevného veselého zápolenia v tradičných pracovných činnostiach. Bude sa súťažiť, kto rýchlejšie a krajšie pokosí kus plochy trávy, pohrabe, dá nažrať trávu koze, narúbe dreva. Vychýrené kuchárky z trenčianskych dedín predložia porote na ohodnotenie aj divákom na ochutnanie tradičné kysnuté koláče. Sobotné popoludnie už bude venované vystúpeniam detských folklórnych súborov v programe "Keď som chodil do školy", folklórnych skupín a súborov trenčianskeho regiónu. Večer bude patriť unikátnemu hudobno - tanečnému programu so zaujímavým názvom Husľovačka, kde sa predstavia vynikajúci tanečníci, tancujúci štýlovo tance z rôznych regiónov Slovenska za sprievodu výbornej ľudovej hudby Muzička z Bratislavy A po programe je pre Vás pripravená ľudová zábava v kultúrnom dome, kde budú hrať ľudová hudba zo Selca a ľudová hudba Muzička. Počas zábavy sa návštevníci slávností budú môcť učiť tancovať ľudové tance pod vedením skúsených tanečníkov.

Organizátormi podujatia sú popri tradičných usporiadateľoch Trenčianskom samosprávnom kraji zastúpenom Trenčianskym osvetovým strediskom a obcou Mníchova Lehota aj Trenčianske folklórne združenie STODOLA.

Kontakt:

Jozef Ďuráči

Mobil: 903 753 843

Tel.: 032-6502108

Fax: 032-6586986

E-mail: duraci(zavináč)qex.sk, tfs(zavináč)szm.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Ludova hudba Alexandra Daska a LubomĂ­r Lorincik

Uz je o povnoci; So mna bude prekrasny vojacik

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV