3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Abovské folklórne slávnosti 2007
Abovské folklórne slávnosti 2007

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Abovské folklórne slávnosti 2007

04. 01. 2008
Rozhanovce

Je už peknou tradíciou, že v mesiaci jún ožívajú amfiteáter a obec Rozhanovce, aby privítali návštevníkov folklórnych slávností.

V poradí už 39. Abovské folklórne slávnosti EURO FOLK ROZHANOVCE 2007 sa uskutočnia v nedeľu 17. júna 2007 pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenka Trebuľu. Tohtoročné Abovské folklórne slávnosti Euro Folk Rozhanovce začínajú o 13.00 hodine sprievodom folkloristov po obci. V hlavnom programe o 14.00hod. pod názvom To najlepšie z Abova sa predstaví okolo 500 účinkujúcich. V troch programových blokoch: Poc ty medzi nas, Parobci a dzivky špivaju a Prišľi do nas hosce a taki sme buľi, budú účinkovať folklórne súbory: BEĽANČEK z Košickej Belej, VIGANČEK a Jahôdka z Košíc, víťazi okresných súťaží v speve ľudových piesní Dargovská ruža a Na košickej turňi, folklórne skupiny abovského regiónu: KARIČKA z Družstevnej pri Hornáde, KOŠICKI ŠPIVACI z Košíc, PANTĽIČKA z Košickej Belej, VINICA z Myslavy a hosťujúci RASLAVIČAN z Raslavíc.

V programe venovanom zahraničným folklórnym súborom vystúpia: PÁNTLIKA z Tiszaújvárosu z Maďarska, Folklórny súbor pôvodných tancov a zvykov z Buharska, Súbor ľudového tanca POGĂ“RZANIE z Poľska, Tanečná folklórna skupina PERKONITIS z Lotyšska a domáci - jubilujúci folklórny súbor ČARNICA z Košíc. V areáli amfiteátra budú pripravené aj ukážky tradičných ľudových remesiel, detský svet s tvorivými dielňami, v ktorých si deti svoje výrobky budú môcť nechať na pamiatku a predstaveniami Janko Hraško a Klauniáda pre deti pod názvom Divadlo v kufri s Tomášom Plaszkým; predaj umeleckých výrobkov, výstava výšiviek obyvateliek Rozhanoviec, občerstvenie vo forme jedál a nápojov, bohatá tombola, a veľa ďalších atrakcií. Organizátori slávností sú Krajské osvetové stredisko v Košiciach a Obec Rozhanovce.

Podrobný program podujatia nájdete na stránke KOS v Košiciach: www.osvetake.sk. Vstupné pre dospelých je 50,- Sk, pre deti od 5 do 12 rokov 20,- Sk. Organizátori slávností pre vás pripravili viac než 5 - hodinový program spevu, hudby a tanca. Vo večerných hodinách slávností vystúpi hudobno-zábavná skupina DRIŠĽAK z Vranova nad Topľou.

Tešíme sa na spoločné stretnutie!

Kontakt:

Mgr. Renáta Kočišová metodik pre folklór

Krajské osvetové stredisko

Hviezdoslavova 7, 040 01 Košice

Tel.: 055/72 99 605

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

FSk Hrochotan

Uz je koniec mojej mladej mladosti

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV