3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Abovské folklórne slávnosti 2007
Abovské folklórne slávnosti 2007

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Abovské folklórne slávnosti 2007

04. 01. 2008
Rozhanovce

Je už peknou tradíciou, že v mesiaci jún ožívajú amfiteáter a obec Rozhanovce, aby privítali návštevníkov folklórnych slávností.

V poradí už 39. Abovské folklórne slávnosti EURO FOLK ROZHANOVCE 2007 sa uskutočnia v nedeľu 17. júna 2007 pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenka Trebuľu. Tohtoročné Abovské folklórne slávnosti Euro Folk Rozhanovce začínajú o 13.00 hodine sprievodom folkloristov po obci. V hlavnom programe o 14.00hod. pod názvom To najlepšie z Abova sa predstaví okolo 500 účinkujúcich. V troch programových blokoch: Poc ty medzi nas, Parobci a dzivky špivaju a Prišľi do nas hosce a taki sme buľi, budú účinkovať folklórne súbory: BEĽANČEK z Košickej Belej, VIGANČEK a Jahôdka z Košíc, víťazi okresných súťaží v speve ľudových piesní Dargovská ruža a Na košickej turňi, folklórne skupiny abovského regiónu: KARIČKA z Družstevnej pri Hornáde, KOŠICKI ŠPIVACI z Košíc, PANTĽIČKA z Košickej Belej, VINICA z Myslavy a hosťujúci RASLAVIČAN z Raslavíc.

V programe venovanom zahraničným folklórnym súborom vystúpia: PÁNTLIKA z Tiszaújvárosu z Maďarska, Folklórny súbor pôvodných tancov a zvykov z Buharska, Súbor ľudového tanca POGĂ“RZANIE z Poľska, Tanečná folklórna skupina PERKONITIS z Lotyšska a domáci - jubilujúci folklórny súbor ČARNICA z Košíc. V areáli amfiteátra budú pripravené aj ukážky tradičných ľudových remesiel, detský svet s tvorivými dielňami, v ktorých si deti svoje výrobky budú môcť nechať na pamiatku a predstaveniami Janko Hraško a Klauniáda pre deti pod názvom Divadlo v kufri s Tomášom Plaszkým; predaj umeleckých výrobkov, výstava výšiviek obyvateliek Rozhanoviec, občerstvenie vo forme jedál a nápojov, bohatá tombola, a veľa ďalších atrakcií. Organizátori slávností sú Krajské osvetové stredisko v Košiciach a Obec Rozhanovce.

Podrobný program podujatia nájdete na stránke KOS v Košiciach: www.osvetake.sk. Vstupné pre dospelých je 50,- Sk, pre deti od 5 do 12 rokov 20,- Sk. Organizátori slávností pre vás pripravili viac než 5 - hodinový program spevu, hudby a tanca. Vo večerných hodinách slávností vystúpi hudobno-zábavná skupina DRIŠĽAK z Vranova nad Topľou.

Tešíme sa na spoločné stretnutie!

Kontakt:

Mgr. Renáta Kočišová metodik pre folklór

Krajské osvetové stredisko

Hviezdoslavova 7, 040 01 Košice

Tel.: 055/72 99 605

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Dulovec

Zligotala sa hviezdicka na nebi

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV