3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Pozývame Vás na Očovskú folklórnu hrudu 2007
Pozývame Vás na Očovskú folklórnu hrudu 2007

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Pozývame Vás na Očovskú folklórnu hrudu 2007

04. 01. 2008
Očová, štadión TJ Družstevník Očová

Pozývame Vás na 4. ročník prehliadky tradičnej ľudovej kultúry - Očovská folklórna hruda 2007, ktorá sa uskutoční v dňoch 10. až 12. augusta 2007 v areáli štadióna TJ Družstevník Očová.

Živé vysielanie: Prostredníctvom živého vysielania Folklórneho rádia Janka Hraška, môžete byť účastníkom tohto podujatia aj Vy.

Program Očovskej folklórnej hrudy 2007:

  • V piatok začína prvý program od 18:30 pod názvom "Nôty moje nôty". V ňom sa predstavia predovšetkých ľudové hudby, speváci a fujaristi z Podpoľania. Vo večernom programe s názvom "Vichodňarom na dzeku, druhím pre pocechu sa predstaví folklórny súbor Železiar z Košíc. 
  • Sobotňajší program začínajúci od 13:30 je venovaný tým najmenším a má názov "Poďme sa hrať, poďme spolu tancovať . V ňom sa predstavia domáce detské kolektívy ale i hostia zo zahraničia. Tí, ktorí si chcú pozrieť vystúpenie folklórnych skupín, odporúčame program o 16:00 s názvom Pozdravy starých otcov a materí . Program folklórnych súborov a skupín zo zahraničia s názvom Pozdravy hostí sa začína od 19:30 a v ňom sa predstavia hostia zo Srbska, Poľska, Maďarska a Izraela. Nuž a na neskorý večer od 21:00 je pre Vás nachystaný program domácich folklórnych súborov s názvom Prekrásne Slovensko . Vystúpia folklórne súbory Urpín z Banskej Bystrice, Skorušina z Liesku, Podpolianski vrchári a folklórna skupina Šumiac. 
  • Na nedeľu sú pripravené dva programy. V prvom sa o 14:00 predstaví súbor Meholot z Izraela a potom nás spoločne čaká už len Slávnostný galaprogram OFH 2007, ktorý nesie názov "Hruda s hruďou spätá , v ktorom sa predstavia domáce detské folklórne súbory, folklórne skupiny i súbory no i hostia zo zahraničia.

Okrem scénických programov, ktoré budete mať možnosť vidieť na javisku budú prebiehať aj sprievodné podujatia - Jarmok remesiel, Posedenie pri heligónke, Ľudová zábava, Škola tanca, Škola hry na fujaru, Vernisáž / folklór vo výtvarnom umení.

Organizátormi podujatia sú: obec Očová, Očovan - folklórne združenie a Poľnohospodárske družstvo Očová.

Kontakt:

Obec Očová

ul. SNP 110, 962 23 Očová

Tel/fax: 045 534 90 69, 045 534 93 23

E-mail: obecocova@mail.t-com.sk

Web: www.ocova.sk alebo www.ocovan.podpolanie.sk

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

MYJAVSKA CIMBALOVKA

Vyletel slavicek

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV