3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Ako sme hľadali Jánošíka v Čechách
Ako sme hľadali Jánošíka v Čechách

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Ako sme hľadali Jánošíka v Čechách

04. 01. 2008

Tak ako každá z ciest nášho rádia za folklórnymi festivalmi, tak aj táto začala balením sa a cestovaním. Tentokrát náš štáb vycestoval za folklórom, slovenským, k susedom do Českej republiky, presnejšie do mesta Rožnov pod Radhoštěm, ktoré je sídlom krásneho Dreveného mestečka, ktoré je najstarším areálom Valašského múzea v prírode.

V tomto prekrásnom prostredí sa konal v dňoch 3. - 5.8.2007 už 9. Medzinárodný festival slovenského folklóru Jánošíkov dukát. Pozvanie od organizátorov a ich požiadavku na odvysielanie tohto podujatia sme prijali veľmi radi. Spojenie Dreveného mestečka s krásou slovenského folklóru v podaní tak domácich (českých folkloristov) ako aj samozrejme našich a zahraničných súborov, skupín ale aj ľudových hudieb vytvorilo skutočne fantastickú atmosféru.

Preto chceme poďakovať všetkým organizátorom na čele s Vlastom Fabišíkom, verným milovníkom slovenského folklóru, ktorý je zároveň riaditeľom Medzinárodného festivalu slovenského folklóru Jánošíkov dukát: "Ďakujeme Vám organizátori za nádherný program, krásne zážitky, vynikajúcu organizáciu a prajeme Vám ešte krajší jubilejný 10. ročník Janošíkovho dukáta v roku 2008". 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Vikartovcan

Konopka - konopka, Spievajme dzevcata

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV