3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Pozývame Vás na Hontiansku parádu 2007 do Hrušova
Pozývame Vás na Hontiansku parádu 2007 do Hrušova

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Pozývame Vás na Hontiansku parádu 2007 do Hrušova

04. 01. 2008
Hrušov

Pozývame Vás už na 12. ročník Folklórneho festivalu Hontianska paráda, ktorý sa bude konať v dňoch 17. a 18. augusta 2007 v obci Hrušov v okrese Veľký Krtíš.

Festival Vám priblíži starodávne roľnícke práce na hrušovských lazoch, zručnosť remeselníkov z celého Slovenska, folklórne vystúpenia slovenských i zahraničných interpretov, zaujímavú scénu amfiteátra. Čakajú na Vás dvory a ochutnávky s miestnymi špecialitami a dedina Hrušov s neopakovateľnou folklórnou atmosférou.

Živé vysielanie: prostredníctvom nášho rádia môžete prežívať atmosféru Hontianskej parády aj vy.

Program začína v piatok od 13-tej hodiny v samotnej dedine a nesie názov Hontianska paráda. Tu budete môcť vidieť výstavu starej roľníckej techniky, ukážky remeselníkov z celého slovenska a ich zručnosti a v neposlednom rade budete mať možnosť ochutnať rôzne špeciality slovenskej kuchyne (plnené lepníky, pufance, Bzovské lepníky, rybací perkelt) a to v rôznych dvoroch, napríklad: Poľovnícky, Hrušovský, Čelovský, Plachtinský, Čilejkársky, Haluškový, Sebechlebský, Kozárovský, Krajanský, Rozhlasový a u Straej mamy.

Veselú náladu môžete až do skorých ranných hodín zažiť v krčmách - Hrušovskej, Krtíšskej, Sedliackej a Vinickej.

Večerný program na amfiteátri začína od 20:30 programom "Vitajte v Hrušove", o 21:00 to bude program s názvom "Slovenské návraty" a od 22:00 voľné vystúpenie ľudových kolektívov a sólistov "Stretnutie pri vežičke". Najzaujímavejšia časť Hontianskej parády sa bude odvíjať v sobotu od 10:00 na Hrušovských lazoch - pestovanie a spracovanie bôbu a fazule, žatva, konský záprah, práca s drevom, uhliarska míľa, pečenie chleba vo vonkajšej peci s ochutnávkou, ľudoví remeselníci a gazdovský dvor. O 13:00 sa predstavia niektoré folklórne kolektívy na Lesnej scéne.

Od 16-tej hodiny začínajú programy v amfiteátri prvým blokom: "Vitajte v Honte", "Deti a tradície" a "Hrajte, muzikanti, už ste si oddýchli". V drhuhom bloku to budú programy "Na hontianskom jarmoku" a "Husľovačka II". Večerná a nočná "Veselica" bude okrem dvorov aj na námestí pri ľudovej hudbe Muzička z Bratislavy.

Organizátormi podujatia sú obec Hrušov a spoluorganizátori občianske združenie OSOH, Matica slovenská, združenie Prebudená pieseň, Novohradské osvetové stredisko Lučenec a Podpolianske osvetové stredisko vo Zvolene.

Kontakt a informácie:

Obecný úrad Hrušov č.526, 991 42 Hrušov

Tel.: +421 47 4880 112

Fax: +421 47 4880 127

E-mail: obechrusov(zavináč)slovanet.sk

Web: http://www.hrusov.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Jozef Andrascik

A ket se Janik na vojnu bral

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV