3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Pozvánka na podujatie "Te prindžarel pes - Spoznajme sa"
Pozvánka na podujatie "Te prindžarel pes - Spoznajme sa"

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Pozvánka na podujatie "Te prindžarel pes - Spoznajme sa"

04. 01. 2008
Jahodnícke háje, Múzeu slovenskej dediny

V nedeľu 26. augusta 2007 od 09,30 do 16.30 hod. sa v Múzeu slovenskej dediny v Jahodníckych hájoch uskutoční už V. ročník podujatia "Te prindžarel pes - Spoznajme sa".

Program pripravilo Múzeum kultúry Rómov na Slovensku v spolupráci s Múzeom slovenskej dediny, ktoré sú súčasťou SNM v Martine.

V priebehu dňa sa Vám predstaví niekoľko folklórnych skupín a súborov: KHAMORO z Myjavy, DŽIVIPEN zo Slovenskej Ľupče v sprievode rómskej hudby SOLOTON, ROMKA z Detvy, BACHTALE J ÝLE zo Žarnovice a LAČHIPEN z Martina.

Vypočujete si aj vynikajúce rómske hudby: cimbalovú hudbu FAMILY BAND Jaroslava Kováča zo Zvolena pod vedením Petra Bryndzáka a dievčenskú rómsku kapelu Luna z Martina. Súčasťou podujatia bude aj ochutnávka niektorých tradičných rómskych jedál, môžete okoštovať typickú goju i menej známu marikľu .

Príďte si do martinského skanzenu vypočuť veselé i tklivé melódie a pozrieť si vystúpenie folklórnych skupín, čerpajúcich z tradícií rómskeho folklóru, pretože týmto programom chceme priblížiť menej známu rómsku kultúru návštevníkom aj prostredníctvom temperamentnej a farebnej rómskej hudby a tanca.

Kontakt:

Adriana Daneková

Tel.: 043/4131011, 043/4239491, 043/4232686

E-mail: mrk(zavináč)snm-em.sk

Web: www.snm-em.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Mária Brdárska a jej hostia

Predže si mi, moja mila, zbledla

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV