3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Pozývame Vás na Hornozemplínske folklórne slávnosti
Pozývame Vás na Hornozemplínske folklórne slávnosti

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Pozývame Vás na Hornozemplínske folklórne slávnosti

04. 01. 2008
Vranov nad Topľov

XXXVIII. ročník Hornozemplínskych folklórnych slávností sa uskutoční v dňoch 1. a 2. septembra 2007 vo Vranove nad Topľou.

Pre návštevníkov je pripravený bohatý kultúrny program naplnený folklórom z rôznych kútov Slovenska i zo zahraničia.

V sobotu sa od 16:00 hodiny predstavia prevažne folklórne skupiny z blízkeho okolia v programe "Z Klenotnice". Účinkujú FSk Čaklov z Čaklova, FSk Nevesty zo Sačurova, FSk Bančan z Banského, ŽSS Ondavanka z Kladzian, MSS Vechcec z Vechca, FSk Bukovina zo Sečovskej Polianky, FSk Kopaniarka zo Žalobína, FSk Zamutovčan zo Zámutova.

V nedeľu sa začína "Detským programom" o 15:30 hod, v ktorom sa predstavia DFS Rovinka z Dlhého Klčova, DFS Cifroško zo ZŠ Sídlisko II, Vranov nad Topľou, DFS Lieska zo Žiliny a sólisti Kristína Vaňová, Katka Gačová a ďalší a vrchol podujatia, slávnostný "Galaprogram" sa začne od 16:45 hod. V ňom sa predstavia FS Rovina z Dlhého Klčova, FS Bystrančna z Bystrého, FS Orgonina z Vranova nad Topľou, FS Vranovčanz Vranova nad Topľou, FS Folusz z Poľska, FS Váh z Liptovského Mikuláša a Rozkazovači z Očovej.

Organizátorom podujatia je Mesto Vranov n. T., Mestský dom kultúry, Hornozemplínske osvetové stredisko a oblastné pracovisko Matice slovenskej.

Kontakt:

Hornozemplínske osvetové stredisko

Sídlisko 1. mája 74

Tel: 057/44 228 71, 44 238 38

E-mail: hzos@stonline.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Polana Jarabina

Slobodojko moja

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV