3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Pozývame Vás na Hornozemplínske folklórne slávnosti
Pozývame Vás na Hornozemplínske folklórne slávnosti

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Pozývame Vás na Hornozemplínske folklórne slávnosti

04. 01. 2008
Vranov nad Topľov

XXXVIII. ročník Hornozemplínskych folklórnych slávností sa uskutoční v dňoch 1. a 2. septembra 2007 vo Vranove nad Topľou.

Pre návštevníkov je pripravený bohatý kultúrny program naplnený folklórom z rôznych kútov Slovenska i zo zahraničia.

V sobotu sa od 16:00 hodiny predstavia prevažne folklórne skupiny z blízkeho okolia v programe "Z Klenotnice". Účinkujú FSk Čaklov z Čaklova, FSk Nevesty zo Sačurova, FSk Bančan z Banského, ŽSS Ondavanka z Kladzian, MSS Vechcec z Vechca, FSk Bukovina zo Sečovskej Polianky, FSk Kopaniarka zo Žalobína, FSk Zamutovčan zo Zámutova.

V nedeľu sa začína "Detským programom" o 15:30 hod, v ktorom sa predstavia DFS Rovinka z Dlhého Klčova, DFS Cifroško zo ZŠ Sídlisko II, Vranov nad Topľou, DFS Lieska zo Žiliny a sólisti Kristína Vaňová, Katka Gačová a ďalší a vrchol podujatia, slávnostný "Galaprogram" sa začne od 16:45 hod. V ňom sa predstavia FS Rovina z Dlhého Klčova, FS Bystrančna z Bystrého, FS Orgonina z Vranova nad Topľou, FS Vranovčanz Vranova nad Topľou, FS Folusz z Poľska, FS Váh z Liptovského Mikuláša a Rozkazovači z Očovej.

Organizátorom podujatia je Mesto Vranov n. T., Mestský dom kultúry, Hornozemplínske osvetové stredisko a oblastné pracovisko Matice slovenskej.

Kontakt:

Hornozemplínske osvetové stredisko

Sídlisko 1. mája 74

Tel: 057/44 228 71, 44 238 38

E-mail: hzos@stonline.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

MarkaMacoskova a Anka Poracova

A na hure

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV