3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Pozvánka na Valalickú krojovanú parádu
Pozvánka na Valalickú krojovanú parádu

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Pozvánka na Valalickú krojovanú parádu

04. 01. 2008
Valaliky, Kultúrny dom

Obec Valaliky v spolupráci s Krajským osvetovým strediskom (KOS) v Košiciach, Klubom milovníkov autentického folklóru (KMAF), pod záštitou odboru kultúry KSK, usporiadajú v Kultúrnom dome - Valaliky 7. októbra 2007 o 16.00 hod. jedinečné folklórne podujatie pre milovníkov tradičnej ľudovej kultúry pod názvom Valalická krojovaná paráda.

2.ročník ojedinelého podujatia nadviazal na predchádzajúci, ktorý sa stretol s mimoriadnym ohlasom. Podujatie vzdá hold krojom z Valalík a Myslavy, spôsobu ich ušitia a zdobenia. V bohatom kultúrnom programe vystúpia ženské spevácke skupiny PARADNE NĚVESTI z Valalík, domáce spevácke duo manželov Petra a Juliany Arvaiovcov a taktiež ženská spevácka skupina VINICA z Myslavy, ktorá predvedie prítomným hudobno-slovné pásmo Svadba z Myslavy.

Súčasťou programu bude aj prezentácia rodáčky a pamätníčky pani Marty Köbelovej, ktorá prítomným pohutori o bohato zdobených krojoch z Myslavy a na túto prezentáciu nadviaže aj etnografka PhDr. Klaudia Bugánová z Východoslovenského múzea v Košiciach, ktorá charakterizuje odev v Abovskom regióne. Súčasťou podujatia bude aj výstava tradičného ľudového odevu, výstava exponátov remeselnej výroby a ručných prác.

Večer sa bude niesť v znamení tanečného umenia, keď Ing. Slavomír Ondejka v tanečnom dome zatancuje ukážky tancov z Valalík a Krásnej nad Hornádom. Do tanca bude prítomným hrať ľudová hudba ŽELEZIAR. Zaujímavosťou celého podujatia je podmienka, ktorú by mali splniť všetci záujemcovia o toto podujatie - a zúčastniť sa Valalickej krojovanej parády výhradne v kroji.

Folklórne podujatie vzniklo na základe iniciatívy zástupcu starostu Ing. Milana Tótha a PhDr. Marty Čiderovej z oddelenia kultúry KSK.

Kontakt:

Krajské osvetové stredisko v Košiciach

Hviezdoslavova 7, 040 01 Košice

Tel.č./fax: 055/62 27 552

E-mail: osvetake(zavináč)osvetake.sk

Web: www.osvetake.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

DFS Zeleziarik

AudioTrack 06

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV