3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Pozývame Vás a podujatie Muzikanti oravskí
Pozývame Vás a podujatie Muzikanti oravskí

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Pozývame Vás a podujatie Muzikanti oravskí

04. 01. 2008
Krivá, Kultúrny dom

V kultúrnom dome v Krivej sa v nedeľu 14. októbra 2007 stretne niekoľko desiatok heligonkárov z rôznych kútov Oravy a hostí z ďalších regiónov Slovenska. Predstavia sa o 15.00 hodine v programe XVI. ročníka nesúťažnej prehliadky Muzikanti oravskí, ktorá sa po roku organizovania podujatia v Zázrivej vracia opäť do Krivej.

Pozvanie prijali muzikanti zo Zákamenného, Rabče, Rabčíc, Oravského Veselého, Oravskej Lesnej, Oravskej Polhory, Zázrivej, Terchovej, Starej Bystrice i z Poľska, hosťom programu bude folklórna skupina Senková z Podbiela.

Prehliadka heligonkárov v Krivej patrí medzi najstaršie stretnutia sólistov muzikantov na Slovensku a zámerom tohtoročného programu je predstaviť najmä heligonkárov z obcí, kde sa v minulosti i v súčasnosti usporadúvajú podobné stretnutia.

Organizátorom je obecný úrad v Krivej a Oravské osvetové stredisko v Dolnom Kubíne.

Kontakt:

PhDr. Miroslav Žabenský

Mob.: 0905 214757

E-mail: zabensky(zavináč)osvetadk.sk

Web: www.osvetadk.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

ZOBOR

Katka, Katka

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV