3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Pozývame Vás a podujatie Muzikanti oravskí
Pozývame Vás a podujatie Muzikanti oravskí

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Pozývame Vás a podujatie Muzikanti oravskí

04. 01. 2008
Krivá, Kultúrny dom

V kultúrnom dome v Krivej sa v nedeľu 14. októbra 2007 stretne niekoľko desiatok heligonkárov z rôznych kútov Oravy a hostí z ďalších regiónov Slovenska. Predstavia sa o 15.00 hodine v programe XVI. ročníka nesúťažnej prehliadky Muzikanti oravskí, ktorá sa po roku organizovania podujatia v Zázrivej vracia opäť do Krivej.

Pozvanie prijali muzikanti zo Zákamenného, Rabče, Rabčíc, Oravského Veselého, Oravskej Lesnej, Oravskej Polhory, Zázrivej, Terchovej, Starej Bystrice i z Poľska, hosťom programu bude folklórna skupina Senková z Podbiela.

Prehliadka heligonkárov v Krivej patrí medzi najstaršie stretnutia sólistov muzikantov na Slovensku a zámerom tohtoročného programu je predstaviť najmä heligonkárov z obcí, kde sa v minulosti i v súčasnosti usporadúvajú podobné stretnutia.

Organizátorom je obecný úrad v Krivej a Oravské osvetové stredisko v Dolnom Kubíne.

Kontakt:

PhDr. Miroslav Žabenský

Mob.: 0905 214757

E-mail: zabensky(zavináč)osvetadk.sk

Web: www.osvetadk.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH MUCHOVCI TERCHOVA

Heligónkové cifry

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV