3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Pozvánka na Košickú krajskú súťaž choreografií
Pozvánka na Košickú krajskú súťaž choreografií

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Pozvánka na Košickú krajskú súťaž choreografií

04. 01. 2008
Michalovce, Mestské kultúrne stredisko

Košický kraj sa v posledných rokoch vo folklórnom svete dostal do popredia. Tu sa nestavajú choreogafie podľa starých šablón, ale folklórne súbory, resp. ich choreografi, zmapúvajú a spracúvajú nové, nepoznané oblasti a dediny; spájajú prísnu autentiku s umeleckým prejavom, a stávajú sa tým akýmisi priekopníkmi, pioniermi v dnešnej folklórnej tvorbe.

Preto sa určite aj Vy, ktorí sa prídete pozrieť na túto krajskú súťaž, môžete tešiť na kvalitný program a hlboký umelecký zážitok. Predstavia sa Vám FS Železiar, Hornád , Jahodná, Omladina z Košíc, FS Haďäre z Gemerskej Polomy, FS Zemplín z Michaloviec a voľné zoskupenie interpretov z Košíc.

Do súťaže je prihlásených celkovo 12 choreografií od Vladimíra Urbana, Marianny Svoreňovej, Slavomíra Ondejku, Ivana Zezulku, Vladimíra Vnenčáka, či Milana Hvižďáka.

Výkony bude hodnotiť odborná porota v zložení : Mgr. Pavol Bútor, Ing. Ladislav Bačinský, Mgr. Aurélia Henzélyová, PhDr. Jana Pitková a Štefan Kocák.

Súťaž sa uskutoční 10.11.2007 o 11. hod. v Mestskom kultúrnom stredisku v Michalovciach

Organizátor:

Zemplínske osvetové stredisko

Gorkého 1, Michalovce

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

DFS Vienok

Dievky v kolese

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV