3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Jubilejný večer národnostných menšín
Jubilejný večer národnostných menšín

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Jubilejný večer národnostných menšín

04. 01. 2008
Košice

Tanec, hudba, spev - tradičná kultúra ako ju poznáme. K minulosti patria ale aj ľudia. Spisovatelia, skladatelia, učitelia; všetci, ktorí sa nejakým spôsobom pričinili k tvorbe národného bohatstva. A tak súbor Mladé srdcia - Ifjú Szivek v koprodukcii s folklórnym súborom Ilosvai z Veľkej Idy vytvorili program s názvom Listy - Felföldi levelek.

Program je zostavený z hudobných a tanečných tradícií Maďarov, Slovákov, Rómov a Židov zo Slovenska. Medzi jednotlivými tanečnými blokmi odznejú úryvky z listov B.Bartóka, Z.Kodálya, S.Petõfiho a S.Máraiho. Tance sú napojené na úryvky z listov týchto významných autorov, ktoré písali zo svojich ciest po Slovensku. Autentické tance a ľudová hudba priblížia podobu Slovenska zo začiatku 19. storočia, s dôrazom na spolunažívanie národnosti a etnických skupín v našom regióne. Program je dvojjazyčný.

Organizátor: Klub národnostných menšín, Pamätná izba Sándora Máraiho, Košické združenie Feman, Komisia národnostných menšín pri mestskom zastupiteľstve v Košiciach.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Vernár

Preč ste ma mamičko vychovali

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV