3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Čo priniesla Rozprava
Čo priniesla Rozprava

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Čo priniesla Rozprava

04. 01. 2008
Košice

Dňa 24.11.2007 sa v Košiciach uskutočnila Rozprava s názvom Folklorizmus a tradičná kultúra dnes, ktorú sme cez naše Folklórne rádio Janka Hraška aj naživo odvysielali. Jednou z tém boli Detské folklórne súbory, ich fungovanie navonok i vnútorná organizácia a práca s deťmi. Ďalšou témou boli Folklórne skupiny a súbory, ich práca, spracovanie domáceho folklóru, preberanie folklóru cudzieho. Taktiž sa diskutovalo o podujatiach organizovaných NOC. Na rozprave odzneli mnohé zaujímavé názory a poznatky; viaceré z nich i protichodné. "Nechať deti hrať sa i na javisku, alebo ich treba aj nasilu učiť tancovať; robiť z nich takých ´malých dospelých´?" Aj takýmito myšlienkami prispeli do rozpravy jej účastníci.

Pre tých z Vás, ktorí nemali možnosť vypočuť si túto rozpravu, pripájame aspoň príspevky od účastníkov. Za detské folklórné súbory: Antónia Urbanová (tanečný pedagóg a choreograf DFS Železiarik), PhDr. Zuzana Drugová (riaditeľka Stredoslovenského múzea a vedúca DFS Matičiarik), Mgr. Dana Blahová (DFS Vienok).

O problematike práce a metodiky vo folklórnych súboroch, o spracovaní folklóru na scéne a o formách folklóru: Doc.Mgr. Ján Blaho (VŠMU, katedra tanečnej tvorby, choreograf), Ing. Slavomír Ondejka (SZUŠ, FS Hornád, tanečný pedagóg a choreograf).

O podujatiach organizovaných NOC a databáze scénického folklorizmu: Mgr. Katarína Babčáková a Mgr. Petra Klobušická. Prečítajte si príspevky a napíšte nám svoj názor.

 

Vaše otázky a pripomienky nám zasielajte na email: redakcia(zavináč)jankohrasko.info. Vaše názory budeme tlmočiť organizátorom rozpravy, ktorí o zasielanie názorov vyslovene žiadali.

Organizátori: Ing. Vladimír Urban Mgr. Marianna Svoreňová

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Makovica Svidnik

Dve rusinske

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV