3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Vianoce s Borievkou
Vianoce s Borievkou

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Vianoce s Borievkou

04. 01. 2008
Košice, klub Odbornej výcvikovej školy letectva (bývalý klub VLA)

Už tradične sa koncom roka, ako zavŕšenie folklórnej tvorby i budovania dobrých vzťahov medzi súbormi, uskutoční v Košiciach spoločný Vianočný koncert všetkých košických folklórnych súborov s názvom "Vianoce s Borievkou". Táto akcia je jedna z mála svojho druhu. Je to viac ako len vystúpenie, je to stretnutie priateľov pri symbolickom štedrovečernom stole.

K tomuto stolu je každý rok je pozvaná iná folklórna skupina, aby znázornila svoje originálne zvyky na Vianoce. Tohto roku to bude folklórna skupina zo Ždiaru. Členovia FS Borievka k tomu napečú domáce koláče, navaria nejaké chutné jedlá, vyzdobia miestnosť, aby sa ich hostia - tak účínkujúci ako aj diváci - cítili u nich "doma" príjemne, ako pri naozajstnom štedrovečernom stole.

Na javisku na Vás čaká program zostavený z kolied, vinšov, vianočných piesní a pochôdzkových výstupov. Najsilnejším momentom celého večera je chvíľa, keď všetci spievajú Tichú Noc; či už na javisku alebo v hľadisku. Deti môžu vidieť svojich rodičov, rodičia deti, partneri partnerov, .. a všetci myslia na jednú vec, a tou je pohoda Vianoc.

"Vianoce s Borievkou" sa konajú v klube Odbornej výcvikovej školy letectva (bývalý klub VLA) na Rampovej 7 v Košiciach.

Účinkujú: FS Borievka, FS Čarnica, FS Hornád, FS Jahodná, FS Omladina, FS Železiar, Košicki špivaci a folklórna skupina zo Ždiaru.

Organizátor:

FS Borievka www.fsborievka.sk

borievka@fsborievka.sk

Za námet ďakujeme Janovi Vajdovi.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH BORIEVKA BANSKA BYSTRICA

Verbunk

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV