3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Vysledky okresnej súťaže tvorivých choreografií vo Vranove nad Topľou
Vysledky okresnej súťaže tvorivých choreografií vo Vranove nad Topľou

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Vysledky okresnej súťaže tvorivých choreografií vo Vranove nad Topľou

29. 01. 2008

V sobotu sa uskutočnila v Dome kultúry vo Vranove nad Topľou okresná súťaž tvorivých choreografií folklórnych kolektívov z nášho okresu. Jej hlavným organizátorom bolo Hornozemplínske osvetové stredisko a spoluorganizátorom Mestský dom kultúry Vranov n/T.

Trojčlenná porota odborníkov v tejto oblasti z Michaloviec, Košíc a Bratislavy pod vedením jej predsedu Ing. Vladimíra Urbana celkom vzhliadla a hodnotila 11 choreografií.

Prvé miesto v malých – komorných choreografiách a priamy postup na krajskú súťaž získal FS Vranovčan s choreografiou „Šaffov tanec“, ktorého autorom je Peter Kocák. Na druhom mieste sa v tejto kategórii s odporučením poroty na spomínanú regionálnu súťaž umiestnil FS Rovina z Dlhého Klčova s choreografiou „Po šaffovsky“ od autora Miroslava Jenča.

V kategórii veľkých choreografií sa predstavilo päť súborov s 8 choreografiami. V nej najvyššie ocenenie ocenenie s priamym postupom do vyššej súťaže opäť získal FS Vranovčan s choreografiou „Pozdišovský čardáš“, ktorej autorom je Peter Kocák. Na druhom mieste sa umiestnil FS Orgonina s choreografiou „Tance z Rakovca n/O.“ od autorov bratov Martina a Viktora Ťaskovcov. Aj túto choreografiu odborná porota odporučila na krajskú súťaž, ktorá sa uskutoční 24. februára t.r. v Sabinove.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Jan Ambroz

Ved je uastovicka pekny ftak

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV