3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Fašiangové šišky, prvý recept
Fašiangové šišky, prvý recept

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Fašiangové šišky, prvý recept

10. 02. 2008

"Nežijeme preto, aby sme jedli, ale jeme preto, aby sme žili." Presne takto začína popis našej novej relácie s názvom „Z kuchyne starej matere", ktorá sa venuje tradičným receptom a ktorú pre Vás pripravuje Katka Kanašová v spolupráci s pani Ingrid Štefanovou. Pani Ingrid sa venuje receptom na svojej webovej stránke www.mojerecepty.sk . Reláciu pre Vás vysielame každý štvrtok o 21:00 hod. a sobou o 19:30hod.

Váše námety k tejto relácii ale aj Vaše recepty nám môžete zasielať na emil: redakcia(zavináč)jankohrasko.info.

No a teraz už poďme k prvému receptu.


Fašiangové šišky

Fašiangové šiškyPotrebujeme: 500 g polohrubej múky, nastrúhanú citrónovú kôru, 20 g droždia, soľ, mlieko, 50 g masla, 2 žĺtky, 40 g práškového cukru, 1-2 PL rumu, jahodový lekvár, olej na vyprážanie, práškový cukor na posypanie.

Postup: do vlažného mlieka dáme droždie, štipku soli a cukru. Na teplom mieste necháme nakysnúť kvások. Do preosiatej múky dáme nastrúhanú citrónovú kôru, nakysnutý kvások. Roztopené maslo, žĺtky, rum a cukor. Cesto dobre vypracujeme a na teplom mieste necháme nakysnúť. Po nakysnutí ho na pomúčenej doske zľahka vyvaľkáme. Z polovice cesta pomocou okrúhlej formičky vykrajujeme okrúhle tvary. V druhej polovici cesta označíme okrúhle tvary, do stredu ktorých dáme lekvár. A prikryjeme vykrojenými okrúhlymi tvarmi. Dookola cesto stlačíme a formičkou vykrojíme šišky. Takto naplnené šišky prikryjeme a necháme na teplom mieste opäť nakysnúť. Po nakysnutí ich vyprážame v horúcom oleji.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Dulovec

A ta nasa zahradocka

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV