3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Video odpovede Janka Lazoríka
Video odpovede Janka Lazoríka

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Video odpovede Janka Lazoríka

29. 02. 2008

Ján LazoríkRekapitulácia:

Ako to vypuklo...!!!

Keď som konečne dorazil do Košíc, kontaktoval som priateľa Pištu Baču, že si dáme rýchly obed ... tak sme zašli do Bomby! A Pišta (s ktorým sme sa 5 rokov nevideli spustil svoj guľomet !!!!, čo sa (ne)udialo od našich snáh o rozbeh agroturistiky, vidieckeho turizmu ap., čo sme riešili dávnejšie... Ja som sa pochválil existenciou folklórneho rádia... Potom spustil druhu dávku..., ako využiť tradičnú kultúru pre jej zachovanie i spropagovanie Slovenska... Spýtal som sa na jeho bačovskú školu (obč. združenie , ktoré založil pred 7 rokmi na základe knižky J. Lazoríka: To naše tradičné bačovstvo) ...

Ján Lazorík, Pišta Bačo a Jožo HalcinTak sme chvíľu debatovali o Lazoríkovi, načo Pišta: ", že zavolajme mu nech nám niečo povie k materinskej reči, keď je dnes ten medzinárodný deň materinského jazyka,...".

Janko Lazorik : " že predsa všetci vedia, že celý život upozorňuje, aby ľudia nezabudli ako rozprávali ich matere a staré matere..., čo tam nejaké vymýšľania k tomu..., že nevie , kde mu hlava stojí, čo musí toľko spisovať, pripravuje k vydaniu ďalšie 2 knihy, na tri hotové potrebuje peniaze na tlač..., a ešte ho starosta požiadal nech zmapuje v Krivanoch všetky staré stromy, kapličky, pôvodnú architektúru... a ešte my , že aby vymýšľal múdrosti.. k nejakému dnu...?! A, že sa musí pripraviť na rozhovor pre dva denníky, aby zasa nedošlo k nejakému skresleniu...".

Kapitulácia:

Rohovor s Jankom LazoríkomAle neskôr mu bolo ľúto, že nás takto odbil, tak Pištovi zavolal, že nech teda prídeme, a že využije rádio Janka Hraška aj na odpoveď diskutujúcim k rozsiahlemu rozhovoru pre denník SME, lebo ho už urgujú aj odtiaľ, a jeden človek všetko nestíha....

Tak sme vzali ešte Ota Špaka na fotenie a o 19:00 hod. sme vyrazili z Košíc aby sme pred ôsmou boli u neho doma. Veľmi milo nás doma privítal a rozrozprával sa o krivdách páchaných na krásnom šariškom nárečí, krivianskom folklóre ako aj o večných problémoch s neprajníkmi a o vypálenom sypanci.

VenovanieDostali sme sa aj k dohodnutému rozhovoru, ktorý sme naživo vysielali priamo z Krivian a natočili sme aj video nahrávku.

JankoHrasko.sk - studnica slovenského folklóru Vám preto exkluzívne ponúkne v sobotu, 1.3.2008 o 20:00 hod. video-odpoveď Janka Lazoríka na reakcie diskutujúcich k vyššie spomínanému rozhovoru.

Janko Lazorík nám ešte pred našim odchodom podaroval knihu Humorno-pravdivé obrazky zo starej "dzedzini", ktorú sme (aj na jeho podnet) ponúkli Vám do súťaže, ktorú vám predstavíme tiež v sobotu o 20:00 hod. na stránkach www.jankohrasko.sk.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Vernár

Išlo dievča do hájička

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV