3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Ďakujeme Vám za náš prvý rok
Ďakujeme Vám za náš prvý rok

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Ďakujeme Vám za náš prvý rok

25. 03. 2008

JankoHrasko.sk"Ľudové tradície a poznanie života našich starých otcov a materí je jedným z dôležitých predpokladov uvedomenia si samých seba" ... aj takto by sa dalo uviesť to, čo nás, nadšencov slovenského folklóru, primälo k realizácii projektu JankoHrasko.sk - studnica slovenského folklóru.

Zhmotnením našej snahy o pomoc pri udržiavaní, ale najmä pri rozširovaní záujmu o tradičnú ľudovú kultúru, bolo spustenie tohtoto projektu s načasovaním jeho spustenia na 21. marca 2007, t.j. prvý jarný deň. V tento deň naši predkovia zaháňali zimu a oslavovali príchod jari, t.j. nádeje na niečo lepšie, krajšie.

Ako platforma realizácie tohto projektu bol využitý internet a projekt dostal názov JankoHrasko.sk - studnica slovenského folklóru tak, aby odzrkadľoval krásu ale aj zraniteľnosť našich tradícií. Projekt pozostáva z dvoch častí: internetového portálu www.jankohrasko.sk a Folklórneho rádia Janko Hraško.

Činnosti projektu zabezpečujú najmä moderátori a redaktori, ktorí pôsobia po celom Slovensku ale aj v zahraničí. Poslucháči rádia a návštevníci portálu sú tak pravidelne a aktuálne informovaní o folklórnych podujatiach, ktoré sa konajú doma, ale aj v zahraničí (zahraniční Slováci). V rámci vysielania rádia sú realizované aj živé vysielania z folklórnych podujatí po celom Slovensku, ako aj v zahraničí. Medzi živé podujatia, ktoré boli v uplynulom roku odvysielané, patria aj MF Východná 2007, Folklórne slávnosti pod Poľanou Detva 2007, Očovská folklórna hruda, Jánošíkov dukát (Česká republika) a ďalších (spolu) 19 folklórnych podujatí.

Poďakovanie redakcie Vám

Ďakujeme všetkým návštevníkom nášho folklórneho portálu, poslucháčom nášho folklórneho rádia, našim partnerom a spolupracovníkom za Vaše cenné rady, za Vašu lásku ku krásnym ľudovým tradíciám. Bez tejto lásky a Vašej pomoci by náš projekt nemohol existovať.

Ďakujeme Vám za náš spoločný prvý rok.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Krasnanka Kosice Krasna

Ket idzes kolo nas; Mila moja jaka si paradna

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV