3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Janko Hraško letí na Mesiac
Janko Hraško letí na Mesiac

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Jozef Halcin (:) Jožo)

:) Jožo Projekt JankoHrasko.sk pre mňa predstavuje spôsob ako vyjadriť úctu a obdiv tým, ktorí stáročia tvorili a tvoria skutočné hodnoty nášho národa. Práve preto milujem folklór a projekt JankoHrasko.sk. Folklór mi doslova chutí.

Janko Hraško letí na Mesiac

14. 05. 2008
Mesiac

Možno viete a možno nie, ale v tomto čase NASA pripravuje projekt s názvom "Návrat na Mesiac!"

A keďže náš folklór je svetový a jedinečný, tak pri tom nemôže chýbať ani naše rádio.

Preto koncom roka 2008 odlietame na Mesiac.

Váš Janko Hraško už získal certifikát na tento let.

Samozrejme nie sme žiadny miliardári a ani sponzorov sme nezískali na to, aby sme si tento let kúpili :D. Preto sme využili možnosť, ktorú ponúka NASA do 27. júna 2008. V rámci tejto možnosti NASA zhromažďuje mená, ktoré budú umiestnené na palube kozmickej lode Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO). Cieľom LRO je nájsť bezpečné miesto vylodenia na Mesiaci.

Takýmto spôsobom bude Janko Hraško (pravdepodobne) ďalším zástupcom Slovákov, ktorý sa dostane na Mesiac a to už koncom tohoto roka!

Prvým kozmonautom so slovensko-českými koreňmi bol Eugen Andrew Cernan, ktorý bol aj posledný muž, ktorý stál na mesiaci a zo svojho slovníka vyškrtol slovo "nemožné". Tentokrát slovo "nemožné" vymaže aj slovenský folklór.

Z Mesiaca zatiaľ nevysielame ;)

Napriek všetkému zatiaľ nemožným zostáva naše živé vysielanie z Mesiaca. Ale keďže tam v najbližšom období žiaden z našich folklórnych súborov alebo skupín nevystupuje, tak ani nemáme čo vysielať :D.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

DFS Zeleziarik

AudioTrack 46

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV