3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Výsledky regionálnej prehliadky hudobného folklóru detí z Margecian a Šaffovej ostrohy 2008 zo Spišských Vlách
Výsledky regionálnej prehliadky hudobného folklóru detí z Margecian a Šaffovej ostrohy 2008 zo Spišských Vlách

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Výsledky regionálnej prehliadky hudobného folklóru detí z Margecian a Šaffovej ostrohy 2008 zo Spišských Vlách

02. 04. 2008
Margecany a Spišské Vlachy

Prinášame Vám celkové výsledky regionálnej prehliadky hudobného folklóru detí v Margecanoch, ktorá sa uskutočnila 29. marca 2008 a výsledky súťaže sólistov tanečníkov „Šaffová ostroha 2008, konanej v Spišských Vlachoch dňa 30. marca 2008:

Výsledky regionálnej prehliadky hudobného folklóru detí, Margecany, 29.3.2008:

Okres Gelnica:

Spevácke skupiny:

  1. Spevácka skupina pri DFS Jadlovček Margecany
  2. Spevácka skupina pri DFS Margaretka Margecany a Spevácka skupina Prepelička pri ZUŠ Gelnica
  3. Spevácka skupina pri DFS Vánok Prakovce

Sólisti speváci:

  1. Alena Dzvoniková DFS Jadlovček Margecany
  2. Soňa Vojteková DFS Margaretka Margecany
  3. Nina Plachetková DFS Vánok Prakovce

Ľudové hudby:

2. ĽH Listeček ZUŠ Gelnica

Okres Spišská Nová Ves:

Sólisti speváci:

  1. Adam Juraj Vansač ZUŠ Spišská Nová Ves
  2. Veronika Dolanská Harichovce
  3. Daša Uhrinová Krompachy

Súťaž v ľudovom rozprávaní detí:

  1. Adam Vavra - Veľký Folkmár
  2. Simona Jurtinusová - Jaklovce

Výsledky súťaže sólistov tanečníkov „Šaffová ostroha 2008, Spišské Vlachy, 30.3.2008

Kategória B:

2. Štefan Hvizdoš a Daša Rychnavská - Kluknava
3. Matúš Balčák a Jana Cenká - Kluknava

Kategória C:

1. Robert Klein a Oľga Brutovská - Veľký Folkmár

Kategória D:

1. Jaroslav Jalč a Janka Petkáčová - Veľký Folkmár
2. Ján Kovalčík a Janka Krčmárová - Margecany
2. Ján Petrík a Mária Papcúnová - Margecany
3. Zlatko Varga a Anežka Šucová - Veľký Folkmár

Mimoriadne uznanie poroty:

Osobitné uznanie poroty v kategórii E

  • Mária Uličná a Marta Foglarová - tanec Kruta, Margecany

Osobitné uznanie poroty , Spišského osvetového strediska a mesta Spišské Vlachy za dlhodobú aktívnu činnosť na folklórnom dianí tanečnému páru:

  • Viliam Grega a manželka Justinka Gregová

Ďalšie ocenené páry v kategórii E:

  • Anna Kleinová a Mária Mihoková, Veľký Folkmár
  • Imrich Petkáč a Emilia Kollarová, Veľký Folkmár
  • Anna Tobisová a Milan Hvizdoš, Kluknava
  • Ondrej Ondzík a Mária Hamráková, Kluknava
  • Ondrej Mraz a Alžbeta Mrazová, Veľký Folkmár

V mene redakcie JankoHrasko.sk - studnica slovenského folklóru gratulujeme všetkým súťažiacim, víťazom a oceneným za ich skvelé výkony a prajeme im veľa ďalších úspechov.

Za informáciu ďakujeme pánovi Petrovi Horváthovi.

(redakcia)

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

FUJARISTI

Hej, ktoze to fujera hore Harmancekom

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV