3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Oravské spievanky úspešné
Oravské spievanky úspešné

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Oravské spievanky úspešné

07. 04. 2008

Oravské spievankyV piatok 4. apríla popoludní sa v Nižnej odovzdaním cien a vyhlásením výsledkov skončila regionálna súťaž detských ľudových hudieb, detských speváckych skupín a sólistov - Oravské spievanky. Súťaž pripravilo Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja s podporou Obecného úradu v Nižnej.

Viac ako 170 detí v trojhodinovom súťažnom programe predstavilo pestrosť tradičnej hudobnej kultúry a prezentovalo tak svoj záujem o rozvíjanie tradičných kultúrnych symbolov regiónu. Porotu i divákov presvedčili najmä sólisti speváci i spevácke skupiny, zvládnutím nástroja prekvapili aj mladí gajdoši Ivetka Skurčáková a Jozef Luscoň z Oravskej Polhory.

Porota pod vedením speváčky ľudových piesní Heleny Záhradníkovej zo Žiliny na postup na krajskú súťaž Kubínske spievanky (27.4.2008 v Dolnom Kubíne) odporučila v kategórii speváckych skupín Goralček zo Suchej Hory, Goral z Hladovky a Fľajšovanček z Oravskej Lesnej, v kategórii detských ľudových hudieb DĽH Chmurecka z Oravskej Polhory, Ostrvka z Nižnej a Choč z Dolného Kubína, v kategórii spevákov Veroniku Felmauerovú zo Štefanova, Luciu Kanderkovú z Podbiela, Petru Kučkovú z Nižnej a spevácke duo - Mariannu a Patríciu Chovančákové zo Suchej Hory.

Z kategórie inštrumentalistov sa na krajskej súťaži predstavia: Ivetka Skurčáková a Jozef Luscoň z Oravskej Polhory a Ondrej Kovalík z Námestova.

Zdroj: Miroslav Žabenský, 4.4.2008, Dolný Kubín

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

KATKA HOLOSKOVA

Mily mi na dvere tlce; Kades lastovenko lietala

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV