3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  V Oravskej Jasenici otvoria obecné múzeum i pamätnú izbu
V Oravskej Jasenici otvoria obecné múzeum i pamätnú izbu

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

V Oravskej Jasenici otvoria obecné múzeum i pamätnú izbu

04. 06. 2008
Oravská Jasenica

Obec Oravská Jasenica bude mať od piatku 6. júna nielen vlastné múzeum, ale i expozíciu významného rodáka Martina Hamuljaka. Priestory pamätnej izby i obecného múzea, ktoré realizovala obec v spolupráci so Slovenskou národnou knižnicou v Martine a Oravským kultúrnym strediskom v Dolnom Kubíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja slávnostne otvorí starosta Oravskej Jasenice Jozef Verček.

Súčasťou podujatia bude i program v kultúrnom dome. V ňom sa od 11.00 hodiny predstaví Dychová hudba Martina Hamuljaka z Oravskej Jasenice, žiaci z materskej a základnej školy v Oravskej Jasenici a Gajdošská ľudová hudba z Oravskej Polhory. Na záver sa uskutoční prehliadka expozície, ktorou bude sprevádzať PhDr. Augustín Maťovčík, DrSc. zo Slovenskej národnej knižnice v Martine.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Karicka Druzstevna Pri Hornade

Zasvecela jasna hvezda

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV