3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  V Oravskej Jasenici otvoria obecné múzeum i pamätnú izbu
V Oravskej Jasenici otvoria obecné múzeum i pamätnú izbu

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

V Oravskej Jasenici otvoria obecné múzeum i pamätnú izbu

04. 06. 2008
Oravská Jasenica

Obec Oravská Jasenica bude mať od piatku 6. júna nielen vlastné múzeum, ale i expozíciu významného rodáka Martina Hamuljaka. Priestory pamätnej izby i obecného múzea, ktoré realizovala obec v spolupráci so Slovenskou národnou knižnicou v Martine a Oravským kultúrnym strediskom v Dolnom Kubíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja slávnostne otvorí starosta Oravskej Jasenice Jozef Verček.

Súčasťou podujatia bude i program v kultúrnom dome. V ňom sa od 11.00 hodiny predstaví Dychová hudba Martina Hamuljaka z Oravskej Jasenice, žiaci z materskej a základnej školy v Oravskej Jasenici a Gajdošská ľudová hudba z Oravskej Polhory. Na záver sa uskutoční prehliadka expozície, ktorou bude sprevádzať PhDr. Augustín Maťovčík, DrSc. zo Slovenskej národnej knižnice v Martine.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

Track

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV