3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Ako (ne)bolo na Východnej 2008
Ako (ne)bolo na Východnej 2008

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Ako (ne)bolo na Východnej 2008

08. 07. 2008

Určite veľa ľudí nepoteším ale môj zážitok je len ťažko publikovateľný napriek tomu, že si vážim všetkých, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapájajú do tak zodpovednej činnosti ako je organizovanie a zachovávanie folklóru. Po celotýždňovej naháňačke počas vandrovačky, kde sme stretli množstvo ľudí, ktorí by sa kvôli vystúpeniu na Východnej doslova "obetovali", prídeme do Východnej kde nám pustia divadlo?! No musíme byť na tom veľmi biedne s našim folklórom ak ho potrebujeme zachraňovať predstaviteľmi bigbítu. Však Adam Šangala či radšej Vašo?

Pozvaním Janka Lazoríka z Krivian či Karola Okáľa, pána Olejníka z Tatier alebo hociktorej obyčajnej starkej z dediny, čo ešte aj dnes uchováva viac tradícií ako ktokoľvek z nás, by sme pre zachovanie a zachraňovanie identity nášho národa určite urobili viac a samozrejme aj za menšie prachy ako práve tento (nefolklórny) divadelný program. Aspoň by zostalo na kvalitné ozvučenie, lebo počúvať - teda nepočúvať - takmer dva dni Východnú je minimálne nezávideniahodný zážitok.

Ale aby som bol trochu spravodlivý tak asi naozaj platí, že "vyskakuj do výšky svojho platu lebo ani folklór z vody nenavaríš".

Preto ak ste boli aj vy tento víkend na festivale vo Východnej, tak nám napíšte alebo ukážte (fotkami) svoje zážitky.

O zážitky sa radi podelili:

Pridáte sa aj vy? Kontaktujte nás na redakcia(zavináč)jankohrasko.sk.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Sumiacan

Pan kapitan

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV