3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Návraty k Siváňovcom
Návraty k Siváňovcom

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Návraty k Siváňovcom

23. 08. 2008

Rezbársky plenér v BabíneTohtoročný 7. medzinárodný rezbársky plenér, ktorý sa ukončil v piatok 15. augusta bol podľa usporiadateľov -- Obecného úradu v Babíne a Oravského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja úspešný.

Na tvorivom stretnutí, ktoré sa v obci usporadúva na počesť ľudových rezbárov Siváňovcov šikovné ruky šiestich rezbárov vytvorili z lipového dreva sochy svätých. Práce Jána Šeligu, Štefana Ondríka, Pawla Kosa, Milana Mičienku, Jána Podsklana a Juraja Labdíka tak obohatili Galériu ľudového rezbárstva, ktorá existuje v obci od roku 2006 o nové diela.

V galérii je v súčasnosti inštalovaných viac ako 50 plastík od takmer tridsiatky slovenských a poľských tvorcov a okrem tejto stálej expozície slúži galéria aj na prezentáciu ďalších výstav z oblasti ľudovej tvorby.

Pozrite si galériu fotografií.

Zdroj: Miroslav Žabenský, www.osvetadk.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Bystrianka

02

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV