3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Keď husle primášove hrajú posledný krát
Keď husle primášove hrajú posledný krát

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Keď husle primášove hrajú posledný krát

13. 09. 2008
Vranov nad Topľou

Neprekvapí nás, keď zomrie človek, ktorý smrť očakáva ako prirodzené zakončenie svojho života. Niekedy však zažívame chvíle, kedy je smrť pre nás nepochopiteľným ukončením života človeka v plnej sile. Vtedy len s veľkou bolesťou prijímame správu o jeho odchode.

S obrovským zármutkom Vám oznamujeme, že dnes 13.09.2008 okolo 14.30 hod. pri autonehode tragicky zahynul skvelý človek, vynikajúci muzikant, primáš a vedúci ľudovej hudby
FS Vranovčan,
Janko (Čači) Dravecký.

Česť jeho pamiatke.

Janko Dravecký ml. sa narodil 3. októbra 1981 a do Folklórneho súboru Vranovčan nastúpil 20. apríla 1994 ako 13 ročný. Svojím talentom a citom pre melódiu už vtedy presviedčal poslucháčov o láske k husliam a zemplínskemu folklóru. Už ako 17 ročný sa stal primášom a vedúcim ľudovej hudby FS Vranovčan.

Bolo tomu tak až dodnes, do 13. septembra 2008. Janko by v tomto roku oslávil svoje 27 narodeniny.

Smútiacej rodine prajeme veľa síl a vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Prosba všetkým nám:

Ako prejav úcty, na pamiatku pre Jankových blízkych ako aj nám všetkým pre pamäť si vás dovoľujeme požiadať o zaslanie fotografií s Jankom, ktoré máte vo svojich archívoch. Svoje fotografie nám posielajte na email redakcia(zavináč)jankohrasko.sk. Fotografie budú zverejnené v galérii fotiek s Jankom (Čačim) Draveckým. Tento krok už nič nevráti, ale aspoň nám nedovolí zabudnúť.

[[mp3? &file=`http://jankohrasko.chaoslands.sk/osobnosti/a_u_tim_Ceklove.mp3`]]

Balada z Čekľova od Jána Draveckého st. pre svojho syna Janka

Dôležité odkazy:

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Zeleziar Kosice

Zahrajce hudaci

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV