3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Vianočná pohľadnica
Vianočná pohľadnica

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Vianočná pohľadnica

10. 10. 2008

Vianoce očami detíTaký je názov medzinárodnej detskej výtvarnej súťaže, ktorú po piatykrát vyhlasuje Oravské kultúrne stredisko, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Stredisko nadväzuje na úspešné predchádzajúce ročníky, do ktorých poslalo svoje práce viac ako 8.000 detí zo Slovenska, Poľska, Česka, Maďarska, Slovinska, Chorvátska a Francúzska.

Svoje práce (maľby, kresby, grafiky i koláže) s vianočnou tematikou do maximálneho rozmeru A5 môžu mladí autori vo veku 5 - 15 rokov posielať aj tento rok do 20. novembra na adresu:

Oravské kultúrne stredisko, Bysterecká 1263/55, 026 01 Dolný Kubín

Súťažné práce vyhodnotí odborná porota a v decembri a v januári budú prezentované na putovných výstavách na Slovensku, v Poľsku a v Českej republike. Pre víťazov jednotlivých kategórií sú pripravené hodnotné ceny, najkrajšie námety budú vytlačené ako oficiálne pohľadnice.

Text: PhDr. Miroslav Žabenský

Foto: www.jezisko.sk

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSK Selcan Selec

Na provody

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV