3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Zomrel šéf Spolku francúzsko-slovenského priateľstva
Zomrel šéf Spolku francúzsko-slovenského priateľstva

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Zomrel šéf Spolku francúzsko-slovenského priateľstva

11. 11. 2008

Vo veku 74 rokov zomrel 10.11.2008 František Manák, dlhoročný predseda Spolku francúzsko-slovenského priateľstva a šéfredaktor slovenského Spravodaja vo Francúzsku. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Matice slovenskej (MS) Stanislav Bajaník. Posledná rozlúčka s F. Manákom bude v piatok 14. novembra o 14:00 na cintoríne v Piešťanoch - Žilinská cesta.

František Manák emigroval po roku 1968 do Francúzska. So svojou manželkou Editou niekoľko rokov organizoval a sponzoroval slovenskú kultúru v Paríži i po celom Francúzsku. Redigoval samostatný Spravodaj, organizoval slovenský kultúrny život, podporoval a šíril slovenskú kultúru vo Francúzsku. Niekoľko rokov bol aj členom Rady Slovákov žijúcich v zahraničí pri Matici slovenskej, s ktorou intenzívne spolupracoval až do svojej smrti. MS mu za jeho prácu udeľuje Zlatú medailu sv. Cyrila a Metoda in memoriam.

Zdroj: 10. 11. 2008 17:06:00 | Copyright © SITA 2008

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Janko Hraško Práve hrá:

FS Zemplin Michalovce

Ceresen, ceresen

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV