3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Tanečné sústredenie v Zlatníckej doline
Tanečné sústredenie v Zlatníckej doline

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Svetlana Valachovičová (Záhoráčka)

Záhoráčka Milujem záhorácký folklór, záhorákú a šecko co je ze Záhorá......

Tanečné sústredenie v Zlatníckej doline

29. 11. 2008

DFS LeváranekV posledný víkend pred adventom - 21. až 23. novembra 2008 - sa 41 detí zo súboru Leváranek zúčastnilo tanečného sústredenia v Zlatníckej doline v rekreačnom zariadení Skaličan. Deti si na sústredení nacvičili náročné vianočné pásmo, vytvorené zo starých kolied a zvykov a tancov pastierov či anjelov. Nácviky mali postupne po skupinkách. Nacvičili spolu päť tanečných celkov, ktoré sú súčasťou vianočnej choreografie. Divákom ju predvedú napríklad počas adventu na Malom námestí v Malackách či na jasličkovej pobožnosti na Božie narodenie v Kostole mena Panny Márie vo Veľkých Levároch.

DFS LeváranekOkrem niekoľkých hodín nácvikov si deti na sústredení užili veľa zábavy, hier, stretli sa, i keď trocha predčasne, aj s Mikulášom (v podaní harmonikára Ivana) a našli si od neho aj darčeky. Vyrobili si pekné maľované kamienky, zatancovali si na detskej diskotéke, zasmiali sa na predstavení "Deti bavia deti" a zvolili si Missku a Missáka súboru. Pobudli v okolitej prírode, ktorá bola pre ne o to krajšia, že hneď v prvý deň ich pobytu napadol sneh. Videli srnku, veveričku, zajaca, zahrali sa spolu Kráľu, kráľu, daj vojačka, Hlasy zvierat či Cukr - káva - limonáda... Nezabudli ani na pravú snehovú guľovačku. Dievčatá a chlapci teda okrem tvrdého tréningu zažili aj veľa dobrého a opäť majú nádherné zážitky. Po prvýkrát sa takéhoto sústredenia zúčastnili aj deti z práve založenej detskej ľudovej hudby DFS Leváranek - veľmi rýchlo sa včlenili do kolektívu a do všetkého sa zapájali s veľkým elánom. A čo je najdôležitejšie, podarilo sa im nacvičiť dve pekné koledy.

DFS LeváranekAkcia bola finančne zastrešená z projektu obce Veľké Leváre, ktorého cieľom sú voľnočasové aktivity v obci. O deti sa celý čas staral kolektív nadšencov: vedúca DFS Leváranek Svetlana Valachovičová s manželom Štefanom, harmonikár súboru Ivan Dorocák a asistentka vedúcej Tatiana Hollá.

Ďalšie podobné tanečné sústredenie sa pripravuje na leto - uskutoční sa 27. 7. až 2. 8. 2009 v Zliechove.

Autorka: Svetlana Valachovičová, vedúca DFS Leváranek

Súvisiace odkazy:

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

KATKA HOLOSKOVA

Ej, uz su sekerasi; Zle, zle, zle mi je

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV