3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  A máme tu Silvester
A máme tu Silvester

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

A máme tu Silvester

30. 12. 2008

O chvíľu je tu Silvestéééér.

Silvester - oslavyÁno každý sa chystá na túto udalosť a hlavne tento večer. Je to asi jediný večer v roku, kedy prevažná väčšina z ľudí na tejto planéte nespí aspoň do polnoci a zabáva sa. Niekto ide na námestia, niekto k priateľom a niekto ostáva doma v kruhu svojich najbližších. Každý však vstupuje do nového roka s očakávaniami a prianím toho najlepšieho pre svoju rodinu ale aj seba. A aby ste pri tomto čakaní mali aj dobrú náladu, tak sme pre Vás pripravili niekoľko zaujímavostí.

Ale poďme po poriadku a najprv zhodnoťme, tak ako sa patrí na koniec roka, rok 2008.

Aký bol rok 2008:

Tento rok bol pre náš projekt JankoHraško.sk - studnica slovenského folklóru prelomový a to hneď z viacerých dôvodov. Najprv trocha zo štatistík.

Štatistiky:

Štatistiky návštevnosti a počúvanostiNa webe sme zverejnili presne 1683 článkov! + tento :), napísali ste 1776 komentárov (prvý komentár bol napísaný 5.1.2008) a zaregistrovalo sa u nás 594 čitateľov z Vás - hmm málo? - snáď to doženiete všetci cez Silvestra alebo v budúcom roku. Ale hlavne čo najskôr :D. Registrácia.

 • Portál JankoHraško.sk tento rok navštívilo 83 697 z Vás a to presne 212 772 krát z 61 krajín sveta (z každej minimálne 4 čitatelia)!!!
 • Rádio JankoHraško.sk ste si tohto roku naladili a vypočuli 146 631 krát. Mesačne nás počúvalo priemerne 7 500 z Vás!

(Všetky údaje sú k 30.12.2008 o 21:37 hod.)

Ďakujeme Vám za Vašu dôveru.

A teraz k najdôležitejším udalostiam v našom projekte:

 • Január: Prvý a jeden z najvýznamnejších mometov sa udial hneď na úvod roka. Získali sme vynikajúcich partnerov Milana Novotu a Igora Pavelku a spoločne sme sa pustili do úplnej zmeny dizajnu nášho webu.
 • Február: Rozbehli sme spoluprácu so spoločnosťou Akcent AT, s.r.o., ktorá sa stala našim dvorným dodávateľom hudobných CD. 
 • Marec: Boli se na historicky prvej zahraničnej služobke :). Navštívili sme Slovákov v Maďarsku.
 • Apríl: Oslávili sme naše prvé narodeniny - a ako ináč ako pracovne :). Viac tu.
 • Máj: Toto Vás zaujme:) Leteli sme v tomto mesiaci na Mesiac. Neveríte? Čítajte!
 • Vandrovačka Janka Hraška po Magna Via do VýchodnejJún: A prišiel aj ďalší zlom. Vystrčili sme konečne svoje hlavy spoza počítačov, obliekli sme sa do krojov, nasadli sme do áut a vyrazili sme na vôbec prvú folklórnu Vandrovačku po Slovensku, ktorá ..., ale to už si prečítate v zhrnutí, bola nielen veľmi namáhavá, ale hlavne úspešná.
 • Júl: Aby naše aktivity neboli realizované iba s poza počítačov, rozhodli sme sa znova ísť do terénu. Tentokrát sme sa však venovali deťom - Prvý detský dvor redakcie JankoHraško.sk bol v Detve.
 • August: Prerazili sme v iných médiách ako v tom našom :). Uverejnili o nás reportáž v SME.sk a na STV 2 ( STV to vysielala už v júli). Ako sme obstáli v ďalších médiách? Čítajte.
 • September: Stali sme sa partnerom Etnofilmu Čadca.
 • Október: Spustili sme novú reláciu "Zahrajte mi hudci!".
 • November: Máme novú hitparádu.
 • December: Tak a sme na konci roka (ta to ľecí, bože). Tu najkrajším našim počinom boli určite (teda aspoň podľa mňa) Folklórne Vianoce na JankoHraško.

Spomíname:

Ale život nie je len o pekných a príjemných veciach. A tak sa aj v tento rok 2008 udiali aj smutné udalosti. Rozlúčili sme sa s viacerými skvelými folklóristami, z ktorých väčšinu sme poznali osobne a niektorí nám boli aj veľmi blízky. Boli medzi nimi Anton Anderle, Alexander Móži, Ján Berky Mrenica, Janko Čači Dravecký, Michal DočolomaskýFrantišek Manák a bohužiaľ určite aj ďalší, o ktorých síce na našom webe nebolo písané, ale ani im neprikladáme menší význam. Všetci sa pričinili o propagáciu nášho krásneho folklóru, za čo im úprimne ďakujeme. A veru ani na nich nezabudneme v našom silvestrovskom spomínaní.

Čo bolo a čo bude:

No poviem Vám bolo toho naozaj dosť. Veľa mi tu ani nevošlo. Ale aby sme nehovorili len o tom čo bolo, tak Vám ponúkam aj niekoľko tipov na to, čo bude.

Prvou z nich je naša vlastná mena :)

Silvestrovský pozdrav redakcie JankoHraško.skKto by už nevedel, že na Slovákov už v prvý deň v roku 2009 čaká Euro. Ale vedeli ste, že aj JankoHraško má "vlastnú" menu? No áno! Preto aj náš novoročný pozdrav je už v novom Euro - štýle :).  Nebojte sa však. Čo sa týka tradícií ostávame stále doma na Slovensku. K novoročnému pozdravu (budeme Vám priať síce na konci článku) Vám chcem ešte dopriať úsmev aspoň taký ako vo mne vyvolal pohľad na tú našu vlastnú menu :).

Súťaž :)

No naschvál, kto si skráti čakanie na Silvestra aj hľadaním vhodného názvu na našu vlastnú menu? :) Najlepší nápad odmeníme. Vaše návrhy píšte do komentárov.

A čo rádio na Silvestra?

Rádio JankoHraško.skAby Vaše čakanie na nový rok bolo veselé a samozrejme aj folklórne, tak sme pre Vás pripravili celodenné silvestrovské vysielanie na Rádiu JankoHraško.sk. 

Verím, že náš program vysielania Vás presvedčí (a potom aj samotné počúvanie) o tom, že sa Vám oplatí mať 31.12.2008 (celý deň) naše rádio za Vášho spoločníka. Veď priznajme si, kde inde by ste mohli zažiť 24 hod. folklórnu zábavu :D. Áno, u nás ju zažijete a verte, že pri tom nebudete sami. Ponúkame Vám totiž možnosť prihlásiť sa do našej spoločnej folklórnej diskusie na Skype, ktorá má názov "Najväčšia folklórna žúrka". Ak sa chcete pridať, tak stačí, ak pošlete správu (na Skype) na niektorú z adries našich moderátorov alebo na email redakcia(zavináč)jankohrasko.sk a my Vás už nasmerujeme.

Určite by bolo možné, čo to ešte povedať a snáď by sa aj patrilo. Preto, ak sa Vám zdá tento článok a výpočet udalostí neúplný, tak máte pravdu. Ostatné Vám už totiž dopovieme v našom Silvestrovskom vysielaní na Rádiu JankoHraško.sk. Preto nalaďte sa na folklór priatelia. Tešíme sa na Vás.

Silvestrovské želanie a poďakovanie:

Za celú redakciu Vám všetkým prajeme veľa zdravia, šťastia, úspechov (tak osobných ako aj pracovných) a k tomu všetkému veľkú radosť z folklóru.  Ďakujeme všetkým z Vás, ktorí ste nám akokoľvek pomohli (a bolo Vás teda dosť) .

A ešte mi dovoľte, tak osobnejšie: Ďakujem Marošovi Lištiakovi, Peťovi Kocákovi, Ali Škodyovej, Igorovi Hraškovi, Jurešovi Liškovi, Martinovi Begovi, Veronike Čechovej, Oli Gluštíkovej, Katke Király, Zuzke Tajek - Piešovej, Adriane Demeterovej, Renátke Želichovskej, Anne Ďurišovej, Imrovi Oravcovi (teda Vašim moderátorom a redaktorom) a mnohým ďalším za ich nezištnú, ale hlavne neoceniteľnú prácu v prospech folklóru v rámci tohto projektu. Moja hlboká poklona priatelia.

No ale už dosť slov ... nalaďte si rádio ... veď už vysielame. A dovidenia a dopočutia v novom roku 2009! 

Dôležité odkazy:

P.S.:

Napíšte nám do komentárov aké udalosti boli pre Vás v tomto roku tie najdôležitejšie a napíšte nám aj ako Vy strávite čakanie na Silvestra.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Telgart

Pod oblockom

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV