3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Viete, čo má spoločné Ježiško a Jánošík?
Viete, čo má spoločné Ježiško a Jánošík?

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Viete, čo má spoločné Ježiško a Jánošík?

08. 01. 2009
Terchová

Ľudový muzikál v TerchovejČo Vám napadne, ak sa spýtam, čo majú spoločné Ježiško a Jánošík? Verím, že viacerí z Vás (teda vrátane mňa) sa najprv začudovane pousmejú ... No ale veď čítajte ďalej.

V tomto krásnom, ale už doznievajúcom vianočnom období som totiž na internete našiel jeden zaujímavý článok o najznámejšom a najstaršom ľudovom muzikáli v Terchovej. Do tohto predstavenia sa už po 34. raz zapojilo takmer 150 (!) Terchovčanov. V ľudovom muzikáli vystupovali od najstarších folkloristov, ktorí majú vyše osemdesiatky, až po najmladších päť-šesťročných. So svojou harmonikou a spevom nechýbala ani šesťročná Martinka Bobáňová, finalistka šou Slovensko má talent (písali sme o jej úspechu). Na Prvý sviatok vianočný popoludní  vystúpila v miestnom kostole.

No čo majú spoločné Ježiško a Jánošík? To presne neviem, možno to bude schopnosť obdaruvávať ale najskôr to bude ten prekrásny anjelský hlas vystupujúcich terchovských detí. V každom prípade názov spomínaného článku nám prezradil, že Ježiško sa narodil v Terchovej (Zdroj: Pravda, 27.12.2008).

P.S.: Len škoda komentárov pod uvedeným článkom, ktoré zvláštnym spôsobom vyobrazujú vzťah k našim národným hrdinom a kresťanstvu.

Ako je to podľa Vás? 

Aký je Váš názor na Jánošíka? Bol to podľa Vás IBA zbojník, alebo to bol a je náš národný hrdina? Prečo?

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH KAMENCAN ZAKAMENNE

Na gruniku stoji sarna

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV