3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Detský veniec krásy
Detský veniec krásy

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Peter Kocák (Peťo)

Peťo Umelecký vedúci, choreograf a tanečný pedagóg folklórneho súboru Vranovčan a detského folklórneho súboru Cifroško. Autor a spoluautor viacerých publikácií o folklóre ... Jednoducho človek - folklorista (jh).

Detský veniec krásy

14. 04. 2009
Vranov nad Topľou

Začiatkom apríla sa uskutočnila v Dome kultúry vo Vranove nad Topľou okresná súťažná prehliadka detských folklórnych súborov z okresu Vranov nad Topľou. Organizátori tohto podujatia, ktorými boli Prešovský samosprávny kraj, Hornozemplínske osvetové stredisko a Mestský dom kultúry vo Vranove nad Topľou sa postarali o jej hladký priebeh a spokojnosť všetkých zúčastnených súborov. A nebolo ich málo. Zúčastnilo sa ich päť. Na pódiu predviedli 9 tancov.

  • DFS pri ZŠ Sedliská - Lúčne hry - choreografia: Mgr. Danka Kolesárová,
  • DFS Obličok pri ZŠ Hanušovce - (2 tance) Karičky, Hanušovské čapáše - choreografia: Mgr. Ondrej Sabo a Marek Balog
  • DFS Bystranček pri ZŠ Bystré - (2 tance) Po Zemplínsky, Hry a tance z Hanušoviec - choreografia: Ing. Martin Ťasko
  • DFS Ondavka pri Obecnom úrade Hencovce - (2 tance) U Hencovci na valaľe, Kolo Ondavy - choreografia: Viktor Ťasko
  • DFS Cifroško pri ZŠ Sídlisko II Vranov nad Topľou - (2 tance) Hra na ľapkanú, Na śľivočki - choreografia: Mgr. Peter Kocák

Detský veniec krásy - Vranov nad Topľou - porota
O tom, ktoré detské folklórne súbory postúpia na krajskú súťaž, ktorá sa bude konať začiatkom mája v Raslaviciach, rozhodla odborná porota v zložení: Mgr. art. Pavel Bútor z Bratislavy, Milan Hvižďák a Mgr. art. Peter Cicák z Michaloviec.

Postupujúcimi sa stali dva kolektívy:

  • DFS pri ZŠ Sedliská, ktorý získal Cenu za spracovanie detských tanečných hier
  • DFS Cifroško pri ZŠ Sídlisko II Vranov nad Topľou držiteľ Ceny za úspešné spracovanie témy „Na śľivočki". Detský veniec krásy - DFS Sedliská

Podľa vyjadrenia členov odbornej poroty súťažná prehliadka splnila svoj účel. Bola na vysokej interpretačnej a umeleckej úrovni.

 

Súťaž je trojstupňová a jej poslaním je podporovať rozvoj detských folklórnych súborov, zvyšovať ich umeleckú úroveň, popularizovať výchovu ľudovým umením a poukazovať na jej význam v komplexnej výchove, viesť vedúcich detských kolektívov a prostredníctvom ich práce i členov k hlbšiemu poznaniu ľudových tradícií.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

SLUK

V zahrade som bielu ruzu trhala

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV