3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Fotoreportáž z Trenčianskych folklórnych slávností
Fotoreportáž z Trenčianskych folklórnych slávností

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Milan Hlôška (MilanH)

MilanH Folklór ma chytil v roku 1966, kedy sa v mojom rodnom Starom Tekove začali organizovať Tekovské folklórne slávnosti. Podľahol som jeho čaru a kráse krojov, ktoré odvtedy fotograficky zaznamenávam. Ale nielen folklór, aj ľudová kultúra ako...

Fotoreportáž z Trenčianskych folklórnych slávností

16. 06. 2009
Mníchova Lehota

V prekrásnom prostredí amfiteátra v Mníchovej Lehote pri Trenčíne sa v nedeľu 13. júna 2009 konal už 29. ročník Trenčianskych folklórnych slávností, ktorého sa zúčastnilo vyše 500 účinkujúcich trenčianskeho regiónu. Tento tradičný sviatok ľudovej kultúry bol vyvrcholením snaženia množstva folkloristov v ich zápale v zachovávaní ľudových tradícií, tancov a spevu zo svojho regiónu. Festival obohatili svojím umením nielen dospelí folkloristi z radov amatérov a profesionálnych súborov, ale aj deti a svojím neopakovateľným detským šarmom a šantením potešili návštevníkov.

Súčasťou festivalu bola aj výstava výrobcov ľudových hudobných nástrojov, fujár, píšťal, ale bola tu prezentovaná aj fujara - trombita s ukážkou jej výroby.

Zavŕšením festivalu bolo excelentné vystúpenie Vysokoškolského folklórneho súboru TECHNIK z Bratislavy a večer patril škole ľudového tanca v kultúrnom dome.

Bol to festival, ktorý sa oplatí vidieť.

Autor textu a fotografií: Milan Hlôška

Súvisiace odkazy:

Kde nájdete Mníchovu Lehotu?


 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Janosik Svit

Povedzce vy mojej zene

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV