3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Európske ľudové remeslo 2009 v Kežmarku
Európske ľudové remeslo 2009 v Kežmarku

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Európske ľudové remeslo 2009 v Kežmarku

15. 07. 2009
Kežmarok

Letné prázdniny sú bohaté na rôzne folklórne akcie. Niektoré sa dokonca termínovo prekrývajú a človek musí zohľadniť rôzne faktory pri výbere toho „správneho“ festivalu.

EĽRO 2009 - KežmarokJa, plná dojmov z Východnej, som netrpezlivo čakala na druhý júlový víkend. V mojom diári bolo jasne zaznamenané, že sa v tomto termíne budem nachádzať v meste, ktoré je označované ako „Perla pod Tatrami“.Od 10. do 12. júla som teda bola v Kežmarku. Konal sa tu už 19. ročník európskeho festivalu remesiel. Majstri z celej Európy zaujali svoje miesta na Hlavnom námestí v historickom centre mesta a predvádzali zvedavým návštevníkom svoje umenie.

Tradičný remeselný trh obohatili folklórne súbory napr. z Grécka, Ukrajiny, Talianska či Estónska a nadviazali tak na folklórne tradície EĽRA. Dokonca aj nádvorie hradu ožilo historickými postavami a my sme mali možnosť stretnúť reálne aj vymyslené postavy z kežmarskej minulosti. Sokoliari, šermiari, detské mestečko, divadelné predstavenia ba aj večerné programy pre dospelých tvoria už neodmysliteľnú súčasť celého festivalu.

Aj tohto roku bolo z čoho vyberať! A keďže som chodila pomedzi remeselníkov a návštevníkov so svojim reportážnym mikrofónom, tak sme pre Vás pripravili zvukovú reportáž, ktorú si budete môcť vypočuť v našom rádiu v piatok 17. júla o 13:00 hod. s reprízou v sobotu a v nedeľu o 11:00.

A aby som nezabudla, tak tu: http://picasaweb.google.com/slune.renata/ELRO2009# je aj zopár fotiek z tohtoročného festivalu remesiel EĽRO 2009.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Cerhovcan

Isli furmani

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV