3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Cencele, cencele, vinšujem vesele ...
Cencele, cencele, vinšujem vesele ...

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Jozef Halcin (:) Jožo)

:) Jožo Projekt JankoHrasko.sk pre mňa predstavuje spôsob ako vyjadriť úctu a obdiv tým, ktorí stáročia tvorili a tvoria skutočné hodnoty nášho národa. Práve preto milujem folklór a projekt JankoHrasko.sk. Folklór mi doslova chutí.

Cencele, cencele, vinšujem vesele ...

16. 12. 2009

Rok sa s rokom zišiel a znova sú tu Vianoce. Neviem, ako Vy, ale My v rádiu JankoHraško sa nesmierne tešíme. Aj počasie sa ukazuje ako naozaj zimné a hádam nasneží aj biela perina, aby sme sa mohli potešiť pohľadom na krajinu a užili si trocha zimnej romantiky. Medzitým bude voňať vianočka a všakovaké korenie, vo vani kapor vyšle posledné bublinky na hladinu, v televízii pobeží klasický rozprávkový maratón a na rádiu JankoHraško? My si budeme spolu s Vami užívať atmosféru Štedrého dňa a tešiť sa na večer.

A čo sme teda pre Vás pripravili?

Vianočné vysielanie v rádiu:

Ak si 24. decembra privstane a naladíte si naše rádio, tak si môžete vypočuť aj:

  • už od 6:00 klasické slovenské rozprávky.
  • Od 10:00 hodiny klasiku vystrieda živé vysielanie z Martina. Zaznie rozprávanie, koledy a vinšovačky z dielne našich redaktorov, ale aj Vaše, milí naši folkloristi. Ponúkame Vám možnosť pozdraviť našich poslucháčov v tento vianočný čas aj Vašimi vinšami a pozdravmi prostredníctvom doleuvedeného formulára.
  • Od 14:00 do 16:00 hod. môžete počúvať opäť koledy v podaní našich folklórnych súborov, skupín, sólistov a ľudových hudieb
  • potom od 16:00 hod. príde na rad Vianočné pásmo Darinky Laščiakovej
  • a od 18:00 až do polnoci budú v našom vysielaní opäť znieť krásne slovenské koledy.

Viac aj o vianočnom programe nájdete tu.

Nebudú chýbať ani súťaže: 

Okrem súťaže o veľmi zaujímavé ceny, ktorá prebieha už od 9. októbra 2009 na Facebooku (tie zaslané fotky stoja za to ;), sme pre Vás pripravili aj ďalšiu tentokrát samozrejme Vianočno-Novoročnú súťaž o výbornú hudbu Vášho vkusu. Čítajte tu.

A špecialitka!: Vaše pozdravy Vašim vo Vašom rádiu:

Koleda, vinš či pozdrav odznie na Štedrý deň v našom živom vysielaní od 10:00 do 14:00 hod. Ak chcete počuť aj svoj vlastný hlas, stačí nahrať svoj vinš či pozdrav a zaslať ho na adresu redakcia(zavináč)jankohrasko.sk. Reprízu Vašich vinšov si môžete vypočuť aj na druhý sviatok vianočný. Reláciou Vás bude sprevádzať Igor Hraško.

Pre tých, ktorí radšej píšu ako hovoria, ponúkame formulár, prostredníctvom ktorého môžete pozdraviť svojich blízkych alebo nás ;).

Tak šťastné a veselé priatelia ;).

(redakcia)

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH KMAF

Verbunk, Fogas, Rovnianska polka, Dubinska polka

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV