3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Putovanie za remeslom - drotárske techniky
Putovanie za remeslom - drotárske techniky

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Putovanie za remeslom - drotárske techniky

02. 10. 2009

Liptovské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti ŽSK uskutočnilo dňa 30.9.2009 pokračovanie cyklu tvorivých dielní v oblasti tradičnej kultúry pod názvom "Putovanie za remeslom".

Podujatie sa uskutočnilo v klubových priestoroch LKS v Liptovskom Mikuláši a bolo určené pedagógom MŠ, ZŠ a vychovávateľkám ŠKD. Pod vedením lektora Martina Ruseka sa účastníčky mali možnosť oboznámiť s ďalšou remeselnou technikou - drotárstvom. Dozvedeli sa nielen o histórii drotárstva, ale prakticky si vyskúšali a zhotovovali šperky z drôtu a dekoračné predmety. Skúsenosti, ktoré získali, môžu ďalej využívať pri práci s deťmi a viesť ich k poznaniu zabudnutých tradičných ľudových remesiel.

Organizátori podujatia sa tešia záujmu o takéto podujatia a pripravujú ďalšie pokračovania. Najbližšie stretnutie 19. novembra 2009 bude venované „bylinkám", ich využitiu, farbeniu textílií prostredníctvom byliniek, výrobe bylinkových vrecúšok.

Autori: Mgr. Miroslava Palanová,  LKS Liptovský Mikuláš

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Juraj Liska

Pocuvate folklorne radio Janka Hraska - Cimbal

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV