3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Prvé prekvapenie je tu!
Prvé prekvapenie je tu!

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Prvé prekvapenie je tu!

28. 02. 2010
Košice

Vážení čitatelia, poslucháči, drahí priatelia folklóru. Prvé zo sľúbených prekvapení je tu!

Pri príležitosti 3. narodenín folklórneho rádia JankoHraško sme pre Vás pripravili novú programovú štruktúru rádia. Od pondelka až do nedele, od rána až do noci na Vás čakajú nové relácie i staré relácie v novom šate:

  • Osobnosti Slovenského národa a Z histórie Slovenského národa - Každý deň od pondelka do piatka ráno si pripomenieme výročia Slovenských osobností i udalostí v histórií našej malej krajiny. Nové relácie "Osobnosti Slovenského národa" a "Z histórie Slovenského národa" tu budú pre Vás každé ráno s Krucenou.
  • Folklórne zvesti - Prehľad aktuálnych folklórnych podujatí na Slovensku a v zahraničí v pondelok večer s Jozefom Halcinom.
  • Potulky po Slovensku (alebo predstavujeme Vám) - V tejto relácii Vám v utorok večer Igor Hraško predstaví zvukové a obrazové nosiče -CD a DVD ;) - , taktiež knihy, ale i folklórne súbory, skupiny, ľudové hudby, či iné folklórne telesá zaoberajúce sa slovenským folklórom.  Jeho potulky po Slovensku budú obohatené i úsmevnými príbehmi a zážitkami z jeho i Vašich ciest.
  • Pri ohníčku - relácia moderovaná Martinom Begom a určite sa máte na čo tešiť, lebo bude veľmi veľa tém, ktoré rozoberieme/te do podrobna. Prezradíme Vám, že prvá sa bude týkať folklórnych festivalov na Slovensku. Tešíme sa už na prvú marcovú stredu, keď bude Maťovi vyzvánať telefón, budú mu chodiť maily a smsky. Samozrejme nezabudneme ani na fejsbuk. A aká by to bola relácia, keby Vám Maťo celý večer nehral na želanie!?
  • Z kuchyne starej matere - Nežijeme preto, aby sme jedli, ale jeme preto, aby sme žili. No keď jeme, chceme jesť všetkými zmyslami. Chceme cítiť vôňu jedla, chceme sa kochať jeho krásou, chceme sa ho dotýkať a samozrejme cítiť jeho chuť. A ako sa hovorí: koľko ľudí, toľko chutí ... Tradičné slovenské recepty a pokec kolo kuchyne s Renátou Zemanovou každú sobotu popoludní.
  • Folklórna hitparáda Janka Hraška - každý etvrtok večer budete môcť počúvať Hitparádu Janka Hraška v podaní Maroša Lištiaka.
  • Rozprávočka - pre tých menších i najmenších vysielame každú sobotu i nedeľu o 9:00 hod. ráno rozprávočku.
  • Z archívu Janka Hraška - Nestihli ste niektorú reláciu? Nevadí, radi Vám ju pustíme ešte raz v nedeľu popoludní.
  • Zahrajte mi hudci - Máte v rodine oslávenca, chcete potešiť priateľov, alebo oznámiť novinku frajerovi či frajerke? Čo tak im dať zahrať ich obľúbenú pesničku a niečo pekné im zaželať? Každú nedeľu poobede hráme oslávencom a na želanie.


Začíname už v pondelok 1. marca! Tešíme sa na Vás, Vy sa tešte na nás! :)

Buďte trpezliví a zvedaví. Ďalšie prekvapenia na Vás čakajú v priebehu ďalšieho mesiaca :)

Radakcia JankoHraško

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH STEFANA MOLOTU

Kojk sa zasne hvara

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV