3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Výsledky Košickej krajskej súťaže Šaffova ostroha 2010
Výsledky Košickej krajskej súťaže Šaffova ostroha 2010

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Výsledky Košickej krajskej súťaže Šaffova ostroha 2010

11. 03. 2010
Bidovce

Výsledková listina krajskej súťaže sólistov tanečníkov Šaffova ostroha 2010 pre Košický kraj, ktorá sa konala minulý víkend v Kultúrnom dome v Bidovciach.

Kategória A - interpréti Šaffovho tanca

miesto a postup na celoslovenskú súťaž:

  • Martin Bača a Antónia Rokošná - FS Hornád, Košice „ Po Šaffovski"

Kategória B - voľná kategória (interpréti tanca pôvodných nositeľov ľudových tradícií nad 60 rokov)

miesto a postup na celoslovenskú súťaž:

  • Martin Bača a Mária Jarčušková - FS Hornád, Košice „Do Šaflika a Čardáš"

2. miesto s návrhom na postup na celoslovenskú súťaž:

  • Jozef Holota a Andrea Legemzová - FS Hornád, Košice- "Pozdišovski čardáš"
  • Martin Topoľovský a Lenka Sciranková - FS Hornád, Košice - „Čardaša" po rómsky

3. miesto

  • Marianna Koščová a Ľudmila Bertičová - FS Svojina, Michalovce - „Kruta z Margecian"

Kategória C - tanečníci od 16 do 35 rokov (voľný výber)

miesto a postup na celoslovenskú súťaž

  • Marek Hudák a Natália Lehotská - FS Hornád, Košice - „Dožinkovi z Nižného Hrabovca"

2. miesto s návrhom na postup na celoslovenskú súťaž

  • Jozef Kovalčin a Anna Havrišová - FSk Parchovianka, Parchovany - „Parchoviansky čardáš"

3. miesto

  • Matej Oravec a Zuzana Kuljovská - FS Jahodná, Košice - „Horu" z Jakuban
  • Miroslav Lučanský a Veronika Ondašová - FS Krompašan, Krompachy - „Čardáš z Pozdišoviec"

Kategória D - tanečníci od 35 rokov do 60 rokov (voľný výber)

miesto a postup na celoslovenskú súťaž

  • Jaroslav Jalč a Janka Petkáčová - FSk Folkmarčanka, Veľký Folkmár - „Do šaflika, Čardaš"
  • Jozef Gajdoš a Marcela Gajdošová - FSk Jadlovec, Margecany - „Kruta, Polka"

2. miesto s návrhom na postup na celoslovenskú súťaž

  • Ivan Zezulka - FS Jahodná, Košice - „Mužské tance z okolia Myjavy"

3. miesto

  • Imrich Varga a Margita Kleinová - FSk Folkmarčanka, Veľký Folkmár - „Čardaš,Valčík"

Kategória E - nositelia ľudových tradícií nad 60 rokov - zlatý fond (nesúťažná kategória)

Všetci účinkujúci v kategórii E postupujú na celoslovenskú súťaž

  • Mária Uličná a Iveta Žoldáková - FSk Jadlovec, Margecany - „Kruta, Čardaš"
  • Anna Kleinová a Anna Vargová - FSk Folkmarčanka, Veľký Folkmár - „Starodávna kruta, Čardaš"
  • Anna Gurská a Mária Papcunová - FSk Jadlovec, Margecany - „Kruta, Valčík"
  • Imrich Vasiľ a Irena Bödyová - FSk Bidovčan, Bidovce - „Bidovský čardaš"
  • Irena Bödyová a Etela Vasiľová - FSk Bidovčan, Bidovce - „Bidovský čardaš"

Kategória F - tanečníci od 12 rokov do 16 rokov (voľný výber)

miesto a postup na celoslovenskú súťaže

  • Mikulás Szabo a Zuzana Liptáková - Mládežnícky súbor FS Ilosvai,Veľká Ida - „Tance z Tvrdošoviec"

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LH Bystrianka Svit

Bodaj ta suhajko

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV