3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Robte nám chute!!
Robte nám chute!!

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Renáta Hrašková (krsna)

krsna Som tá, ktorej prebehnú zimomriavky pri tónoch fujary, ktorej stečie slza pri štátnej hymne a ktorej sa srdco rozbúcha, keď sa ukážu tatranské štíty.

Robte nám chute!!

08. 07. 2010

Milí priatelia,

máme tu leto a pre mnohých z vás je to doba prázdnin a dovoleniek. Túlavé nohy folkloristov vás iste zanesú do rôznych kútov Slovenska, budete oddychovať, zabávať sa na festivaloch, čerpať novú energiu. A pretože aj láska chodí cez žalúdok, určite aj tie vaše letné zážitky budú v istých chvíľach spojené s jedlom a pitím (veď pitný režim treba dodržiavať najmä v letných mesiacoch!). A preto vás týmto oficiálne vyzývam, milí folkloristi : robte nám chute! ... a podelte sa s nami o vaše prázdninové kulinárske zážitky. Ja osobne budem tiež zbierať čriepky informácií o tom, kde čo dobré varia, kde môžete okoštovať niečo chutné a hlavne sa budem na svojich prázdninových cestách vyzvedať, ako sú na tom moji kamaráti s chuťou do jedla a do varenia. Možno objavíme netušené poklady v kuchárskych knihách medzi zabudnutými a dávno nepoužitými receptami. Veď už v tejto chvíli máme za sebou prvé festivaly a v diktafóne aj prvé záznamy o receptoch, varení a jedení. Máte sa na čo tešiť.

Skúste aj vy sami zalistovať vo vlastných receptoch alebo zaloviť v pamäti, čo ste kedysi milovali na tanieri a nad čím sa vám ešte teraz zbehnú slinky. A keď tie slinky poprehĺtate, poprípade si dobrôtku uvaríte a pochutnáte si na nej, sadnite za počítač a napíšte o svojom kulinárskom zážitku na redakčný mail (redakcia zavináč jankohrasko bodka sk) alebo do komentárov pod týmto článočkom alebo pridajte recept priamo do formulára na našej webovej stránke. A nezabudnite na svojich cestách koštovať aj špeciality daného regiónu! Ak vám vaše chuťové poháriky ohlásia „nebíčko v papuli", dajte aj nám vedieť.

Nuž nehanbite sa a robte nám chute, milí priatelia.

Inak sa majte folklórne, užívajte si leto a ja sa teším do počutia v ďalších častiach relácie „Z kuchyne starej matere" vždy v sobotu od 14:00.

Vaša Krsňí maci.

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Ipel Lucenec

Viem ja jeden biely dom

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV