3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Folklórny večer v Bojniciach
Folklórny večer v Bojniciach

Ohodnoť článok hráškami


(10/10 hráškov, hlasovali 1 )

Folklórny večer v Bojniciach

28. 09. 2010
Bojnice

Folklórny večer v BojniciachPo štyroch mesiacoch strávených v teplom Španielsku, ďaleko od Slovenska a tradičnej kultúry, som sa rozhodol, že opäť navštívim folklórny večer v Bojniciach. Tak ako už býva zvykom, na takúto skvelú akciu sa netreba dlho pripravovať. Aj keď je pravda, že výnimka potvrdzuje pravidlo. Ja som sa chystal na toto podujatie veľmi dlho (od 17. augusta a aj tak som zabudol diktafón.). Ale už dosť omáčok a poďme priamo k veci. Jeden piatok som sa vybral do Bojníc. Teda presne 24. septembra. Išlo o folklórny večer ktorý organizuje združenie POD HRUŠKOU. Teraz si asi pomyslíte, že o akú veľkú akciu ide. Ale verte či nie, je to príjemná akcia v príjemnom prostredí hneď pod Bojnickým hradom.

Folklórny večer v BojniciachZdruženie založili dvaja nadšenci folklóru a veľmi dobrý kamaráti Majo Karak (tanečník vo VFS Jánošík) a Roman Hanuliak (tanečník svetobežník, hudobník, inštrumentalista....). Títo dvaja kamaráti si povedali, že sa v Prievidzi a okolí nič pre folkloristov nedeje. Vznikol nápad folklórneho večera a tento posledný sa udial už po šiesty krát. Stretávajú sa tam ľudia z rôznych krajov. Od Šariša po Myjavu. Zvyčajne tam natrafíte na známe tváre z festivalov, alebo z vystúpení na ktorých ste si potykali a moc si na to nespomínate. A toto je to krásne, že aspoň v tento večer si to zopakujete. No a predsa na takomto večeri nesmie chýbať pravá slovenská hudba. Tento krát sa tejto úlohy zhostila ĽH VFS Jánošík zo Zvolena. Po minulú dobu to boli napríklad Stračinovci, Cigánska dievčenská kapela Luna, Lubena, Marek Konček..... Ale nezabúdajme na to, že máme kopec šikovných a talentovaných hudobníkov. Takže sa Vám môže stať aj to, že na parkete je 30 huslistov a 10 tanečníkov, čo sa stáva pravidlom po polnoci. A tí tanečnici sa menia na spevákov / nespevákov čo sa všetko ukáže pri pesničke Na Kráľovej holi.  A keď už sme pri tých tanečníkoch, tak na krásne tanečníčky tam naozaj núdza nie je. Každý si príde na svoje a milé dámy nebojte, aj švárnych junákov je tam nadostač. Zatancujete si, zabavíte sa a možno v sebe nájdete aj to, o čom ste nevedeli.

Folklórny večer v BojniciachTak ako ja som v sebe našiel poriadneho cigáňa. Keď začali hrať, nohy sa mi roztancovali, hlasivky vyspievali a bol to zážitok nielen pre mňa, ale aj pre okolostojacich. Ak ste starší ročník a máte chuť prísť sa zabaviť a nie tancovať, určite neoľutujete. Dobrá hudba, zaujímavá tombola a skvelá večera je naozaj pôžitok pre dušu, žalúdok, očo, ale aj pečeň (uvítacia slivovička dobre padne). Oficiálny začiatok je vždy o 19 večer a koniec o 3 ráno ktorý je samozrejme zmeniteľný.

Ak to mám zhrnúť, tak podľa môjho názoru večer plný zábavy, spevu, tanca, jedla a priateľov za tie 3eurá čo je vstupné, určite stojí. Už teraz sa teším na ďalšie stretnutie.

 

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FS Karpaty

Ej seno, seno

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV