3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Vianočný jarmek v Myjave
Vianočný jarmek v Myjave

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Vianočný jarmek v Myjave

19. 12. 2010

Na Myjave zavládla ozajstná vianočná atmosféra. V piatok predpoludním totiž otvoril svoje brány ďalší ročník Vianočného jarmeku, ktorý svojim návštevníkom ponúka všetko, čo súvisí s najkrajšími sviatkami v roku. V 18 štýlových predajných stánkoch si ľudia môžu zakúpiť vianočné stromčeky (borovice čierne a smreky strieborné), živých kaprov na štedrovečerný stôl, vianočné oblátky, med, orechy či kyslú kapustu.

V ponúkanom sortimente nechýbajú vianočné aranžmány, výrobky z prútia, keramika, drevené hračky, ozdoby a vianočné osvetlenie. Svoj stánok tu má aj partnerský mikroregión Ostrožsko či Turistická informačná kancelária Myjava ponúkajúca okrem iného aj celkom novú monografiu Myjavyy, ktorej prvá časť uzrela svetlo sveta pred troma týždňami. Nechýba bohatá ponuka občerstvenia tvorená aj typickými kopaničiarskými jedlami - kapustníkmi, chlebmi s masťou a cibuľou, škvarkami a pod. Vystúpenie detí z materských škôl prilákalo na námestie množstvo ľudí, ktorým nevadí ani mráz a dnešné sneženie.

Poobede bolo v rámci jarmeku pripravené vystúpenie detského folklórneho súboru Kopaničiarik a myjavských heligonkárov a návštevníci sa môžu tešiť aj na tradičnú kopaničiarsku zabíjačku s folklórnou skupinou Kýčer z Turej Lúky.

Autor: Marek Hrin

 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

KATKA HOLOSKOVA

Zahoracke zartovne

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV