3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Tanec medzi črepinami
Tanec medzi črepinami

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Tanec medzi črepinami

26. 01. 2011

Milí priaznivci folklóru, dovoľte nám predstaviť projekt - Tanec medzi črepinami. Ide o autorský projekt - film  Mareka Ťapáka, ktorý už existuje v divadelnej forme a reprezentoval našu krajinu v Amerike. Predstavenie malo vrúcnu odozvu, preto sme prišli s nápadom spracovať túto tému do audiovizuálnej podoby a nadviazať tak na našu stagnujúcu národnú filmovú tradíciu a ukázať našu "dedovizeň" nevšedným spôsobom.

Doteraz sme natočili takmer 60 minút z celkovo plánovaných 80 minút filmu a hľadáme finančné prostriedky na posledných 10 filmovacích dní a dokončievace práce.

Na projekte spolupracujú veľmi skúsení a profesionálni tvorcovia, napríklad Marek Ťapák, Viliam Gruska, Peter Bencsík, Daniel Hevier a iní. Takmer celý projekt natáčame v nádherných lokáciach našej krajiny - Roháče, Kráľova Hora, Šútovský vodopád, Zlatná na Ostrove, Tomášovský výhľad, Kšinná, Banská Štiavnica, Zuberec, Terchová atď.

Nadčasovosť tohto projektu je podporená citlivou štylizáciou hudby, kostýmu a obrazu, aby sme zdôraznili spätosť minulosti a prítomnosti v čo najväčšej harmónii. Autorom monológov je Daniel Hevier a interpretmi sú okrem Mareka Ťapáka, Anny Javorkovej aj sólisti umeleckých súborov Lúčnice a Sľuku.

Viac informácii o projekte nájdete aj na facebooku - Tanec medzi črepinami. Uvítame akékoľvek rady, kontakty a príspevky aby sme šťastne, pomedzi črepiny, dotancovali až dokonca. V prípade otázok a užitočných informácii píšte na tanecmedzicrepinami(zavináč)gmail.com alebo viac kontaktov na www.momentproduction.sk

Ukážku z filmu si môžete pozrieť na tomto odkaze. 

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

LIPTOVSKE TANCE

2

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV