3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Jarné tvorivé stretnutie s remeslami
Jarné tvorivé stretnutie s remeslami

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Jarné tvorivé stretnutie s remeslami

05. 03. 2011

Prútený košík, veľkonočný korbáč, ale aj drôtovanú či maľovanú kraslicu si domov prinesú tí, ktorí sa rozhodnú stráviť poslednú predveľkonočnú sobotu v duchu tvorivosti a nadšenia pre tradičné remeslá viažuce sa k jarnému obdobiu. Remeselný workshop, ktorý sa už tradične realizuje v Krivej pripravilo Oravské kultúrne stredisko v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, Obecnú úrad a Výskumný ústav lúk a pasienkov v Krivej.

Celodenné tvorivé stretnutie, ktorého lektormi budú majster košikár Ľudovít Sivko z Martina, Anna Palugová z Medzibrodia a krasličiarky z Oravy a Turca sa uskutoční v sobotu 16. apríla 2011 od 9.00 hodiny v priestoroch Kultúrneho domu v Krivej. V tomto roku budú novinkou tvorivé dielne pre deti a dospelých, v ktorých si bude možné vyskúšať zdobenie kraslíc voskom a drôtovaním, ale aj maľbu na sklo tradičnou technikou. Účastníci si prinesú ostrý vreckový nožík, záhradnícke nožnice a špagát.

Poplatok:

Účastníci poplatok je 4 € pre dospelých a 1 € (alebo kultúrny poukaz) pre deti od šesť rokov. V tejto cene sú zahrnuté náklady na materiál, odborní lektori a občerstvenie. V prípade, že máte záujem si počas dielne vyskúšať i zdobenie kraslíc, je potrebné si priniesť vyfúknuté vajíčka.

Prihlášky:

Záujemcovia sa môžu kontaktovať a prihlásiť na tel. čísle: 043/5864978 alebo e-mailom: vytvarnictvo@(zavináč)osvetadk.sk do 11. apríla.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Bukovinka

Slniecko zapada

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV