3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  16. Cibuľové slávnosti v Maduniciach
16. Cibuľové slávnosti v Maduniciach

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

16. Cibuľové slávnosti v Maduniciach

22. 09. 2011
Madunice

16. Cibuľové slávnosti v MaduniciachV sobotu 20.augusta 2011 sa v Maduniciach konal už 16.ročník cibuľových slávností. Slávnosti netradičné, zvláštne, ale o to zaujímavejšie. V Maduniciach sa pestuje cibuľa biela, žltá i červená a to v takom množstve, že si z nej urobia slávnosti. Tohoročné sa niesli v znamení hesla „Z rozprávky do rozprávky", venované deťom. A z týchto troch farieb cibule madunickí nadšenci urobili slovenský rekord. Uvili veniec dlhý 150 m a v rámci prijatého hesla vytvorili cibuľového draka zo 14.000 kusov cibule v troch farbách a 15 rozprávkových bytostí, ktoré tvorilo 33 viazačov za 4 hodiny.

Na tamojšom amfiteátri po alegorickom sprievode obcou vystúpili účinkujúci: Folklórny súbor Stavbár zo Žiliny, Folklórny súbor Iršava z Ukrajiny ako zahraničný hosť a ďalší. Priestory amfiteátra zaplnili stánky s občerstvením a remeslami a ako sprievodná akcia konala sa v priestoroch kultúrneho domu výstava krojov pod názvom „Ľudový odev, súčasť kultúrneho dedičstva a národnej identity", ktorú zabezpečilo Občianske združenie Naše Rodné Slovensko z Jalšového a jeho vedúci František Dovčík.

Za krásneho slnečného počasia sa zúčastnené folklórne súbory prezentovali svojimi vystúpeniami pred obecným úradom na námestí už hneď popoludní, kde nás vítali deti s masným chlebom s cibuľou, aby sa v stanovenú hodinu alegorického sprievodu za doprovodu bubnovej show presunuli na vystúpenie na amfiteátri. Bolo to podujatie nevšedné a milé, z ktorého sme si odnášali dobré dojmy.

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

DFS Prvosienka

S tebou sa ja marni svete

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV