3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Prvý deň vandrovačky: od prezidenta do Semerova
Prvý deň vandrovačky: od prezidenta do Semerova

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Jozef Halcin (:) Jožo)

:) Jožo Projekt JankoHrasko.sk pre mňa predstavuje spôsob ako vyjadriť úctu a obdiv tým, ktorí stáročia tvorili a tvoria skutočné hodnoty nášho národa. Práve preto milujem folklór a projekt JankoHrasko.sk. Folklór mi doslova chutí.

Prvý deň vandrovačky: od prezidenta do Semerova

01. 07. 2008

Reportáže: príprava - štart - pondelok - utorok - streda - štvrtok - piatok - zhrnutie

Autotrend, s.r.o.30.6.2008 - pondelok:

Je 8 hodín ráno (30.6.2008) a my sa stretávame na Rožňavskej 24 v priestoroch firmy Autotrend s.r.o., ktorá nám na vandrovačku poskytla auto (Cadillac SRX), ktoré sa na sedem dní stane naším prechodným domovom.

Po naložení batožiny vyrážame na tlačovú konferenciu, ktorá sa o jedenástej konala v budove Národného osvetového centra. Po predstavení vandrovačky, vandrovníkov, partnerov a po rozhovoroch s novinármi naše kroky smerujú do prezidentského paláca.

Prezident SRPrezident Slovenskej Republiky pán Ivan Gašparovič o 13:00 hod. prijal vandrovníkov Dobrodružnej vandrovačky Janka Hraška do Východnej po Magna Via. Po oficiálnom predstavení vandrovačky a odovzdaní symbolov historickej trasy Magna Via (žulová dlaždica a Pukanská keramika s logom Magna Via) nám pán prezident poprial úspešný priebeh vandrovačky. V rámci neoficiálnej časti prijatia sme pánovi prezidentovi zahrali na fujare. Či sa k hre na fujare pridal aj pán prezident, nájdete na tomto videu.

Brezová Pod bradlom - Mohyla M.R. ŠtefánikaPo oficiálnom začatí vandrovačky (u pána prezidenta) odchádzame po vytýčenej trase do Brezovej pod Bradlom. Pri mohyle M.R. Štefánika sa stretávame s predstaviteľmi mesta na čele s pani primátorkou JUDr. Annou Dankovou, ktorá nám predstavila kultúrne podujatia mesta, jeho históriu a aktivity v oblasti cestovného ruchu. Po tomto milom stretnutí a vzdaní holdu významnej osobnosti slovenských dejín odchádzame o 17-tej do súkromného etnografického múzea rodiny Piscových v Krakovanoch. Ich expozícia nás všetkých doslova ohúrila. Fotografie z návštevy tohto Krakovany - etnografické múzeumzaujímavého múzea prinášame v našej galérii fotografií. Krása a jedinečnosť zbierky rodiny Piscových nás primäla k prísľubu, že toto múzeum určite navštívime ešte raz, za účelom jeho dôkladného prezentovania. Vynikajúcu atmosféru doplnilo aj občerstvenie domácimi klobáskami.

O 18:45 prichádzame pred Mestský Úrad v Hlohovci, kde na nás už čakajú zástupcovia mesta na čele s pánom primátorom PhDr. Jánom Dlhopolčekom. Hlohovčania nás privítali ľudovou hudbou a za účasti doc. Ing. Jozefa Húsku, CSc. predsedu združenia Magna Via sme pred budovou historickej pošty slávnostne s pánom primátorom osadili dlaždicu s logom Magna Via (pozrite si video). Po rozhovoroch s miestnymi médiami a občanmi mesta sme vyrazili do cieľa prvého dňa Hlohovec - námestienašej vandrovačky, ktorou je obec Semerovo. Do Semerova sme dorazili o pol desiatej večer. Čakalo nás tu veľké prekvapenie. Pred obcou nás čakal pán starosta pán Imrich Hrabovský, ktorý nás odprevadil do centra obce do Krčmy pod Lipou, kde nás privítalo množstvo občanov. Obec v spolupráci s touto krčmou pripravili pre nás a v súvislosti s ukončením školského roka veľkú dedinskú zábavu.

Semerovo - dedinská zábavaObčania nás privítali veľkým potleskom, za čo sme sa im poďakovali naším vystúpením. Priamo z tohto miesta sme naživo odvysielali prostredníctvom Rádia JankoHraško.sk atmosféru tejto zábavy. Po vynikajúcej zábave odchádzame do penziónu Žitava vo Dvoroch nad Žitavou.

Ďakujeme všetkým za spríjemnenie prvého náročného dňa naše vandrovačky.

Všetky fotografie z prvého dňa vandrovačky nájdete v našej galérii.

Foto: Daniel Magdina, Portál Turistika ONLINE (partner vandrovačky)

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

FSk Rovina Dlhe Klcovo

Kacmarova zena

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV