3
Nebíčko v papuľke Dedina roka 2015
JankoHrasko.sk • slovenský folklór • rádio • televízia
Články  >  Školenie folkloristov Gemera-Malohontu II.
Školenie folkloristov Gemera-Malohontu II.

Ohodnoť článok hráškami


(0/10 hráškov, hlasovali 0 )

Janko Hraško (jankohrasko)

jankohrasko Niektoré články pre Vás zverejňuje, ale aj ľudové pesničky z archívu rádia a rozprávky pre Vás vyberá a hrá náš najmilší redaktor a moderátor Janko Hraško ;).

Školenie folkloristov Gemera-Malohontu II.

07. 02. 2012
Rimavská Sobota, Centrum voľného času Relax

Školenie folkloristov Gemera-Malohontu II. Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote v spolupráci s Centrom voľného času Relax v Rimavskej Sobote zorganizovali dňa 4. februára 2012 pre všetky folklórne kolektívy okresov Rimavská Sobota a Revúca pokračovanie Školenia pre folkloristov Gemera-Malohontu. Lektorom školenia bol choreograf, scenárista a režisér folklórnych programov Ing. Ladislav Bačinský. Školenia sa zúčastnili najstarší členovia DFS Lykovček z Revúcej a DFS Lieskovček z Rimavskej Soboty, členovia FS Háj z Rimavskej Soboty a FS Vepor z Klenovca.

Doobedie bolo venované teoretickej časti a sledovaniu video záznamov z archívu pána Bačinského. Hoci bola teoretická časť výborne vysvetlená a všetkých prítomných zaujala, účastníci školenia sa najviac tešili na samotný nácvik tanečných motívov. Pán Bačinský sa najprv zameral na kokavskú oblasť, účastníci sa tak naučili tance Šuchon a Drgon. Neskôr pokračoval veľmi zaujímavým chlapčenským tancom „Vasvársky verbunk“. Hoci sa školenia nezúčastnilo veľa chlapcov, treba poznamenať, že sa všetky dievčatá tanca ujali výborne. Záver bol venovaný tancom zo Sirku, ktoré mali medzi účastníkmi asi najväčší úspech. 

Sme veľmi radi, že sa nám podarilo zorganizovať školenie a veríme, že v tom budeme pokračovať aj v budúcnosti. Veľká vďaka patrí lektorovi školenia Ing. Ladislavovi Bačinskému a všetkým zúčastneným. Je pekné, že aj v dnešnej dobe je veľa mladých ľudí, ktorých folklór baví a ktorí sa mu chcú venovať. 

Zdroj (text a foto): Magdaléna Kantorová, Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote

Pridaj komentár

Vypočujte si rádio pomocou Real playeru Vypočujte si rádio pomocou Winampu Vypočujte si rádio pomocou WMP Vypočujte si rádio pomocou Webového prehrávača Nalaďte si rádio

Počúvate reláciu:

Klenotnica


Práve hrá:

Juraj Liska

Potulky Slovenskom.mp3

viac ... Nalaďte si televíziu

Naladte si Folklor TV